ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

«Мандруючи вулицями польських міст»

11 листопада 2022 року Польща відзначає 104-ту річницю відновлення незалежності держави🇵🇱.

З нагоди Дня Незалежності Польщі Бібліотека ім. Адама Міцкевича ЦБС Шевченківського району м. Києва презентує книжкову виставку

«Мандруючи вулицями польських міст»,

яка створена як своєрідне вітання польському народу зі святом.

Книжки, які розміщені на виставці, розповідають про унікальність й неперевершеність краси різноманітних польських міст з багатовіковою історією та культурою, затишними куточками старих кварталів, величчю костьолів та замків. Виставку влаштовано на основі книжкової колекції польської краєзнавчої літератури, яка зберігається на полицях бібліотеки.
Відомо, що до Списку Всесвітньої спадщини UNESCO увійшло чимало старих польських міст, зокрема: Старе місто Кракова (перший польський об’єкт Всесвітньої спадщини, 1978 року); старовинні центри Варшави, Замостя і Торуня; а також Замок хрестоносців у Мальборку на річці Ногат ‒ один з найбільших готичних замків-фортець у світі (Leszek Kajzer, Stanisław Kotodziejiski, Jan Salm «Leksykon zamków Polsce»). Пам’ятками індустріальної спадщини є соляна шахта у Величці – найстаріше польське промислове виробництво (Mariana Hanika, Zdjęcia Stanisława Klimowskiego «Wieliczka siedem wieków polskiej soli»), а також соляна шахта у Бохні та шахта олова, срібла та цинку у Тарновських Горах та неолітичний рудник кременю Кшельонки.
До окремих об’єктів архітектурної спадщини належать: архітектурно-парковий культовий комплекс у Кальварії Зебжидовської, Зал Сторіччя у Вроцлаві, а також Храми Миру у Свидниці та Яворі. До Списку UNESCO увійшли, також, дерев’яні храми Карпат та нематеріальна культурна спадщина – Оратовські та Краківські вертепи, як унікальні пам’ятки шопкарства.
Особливої уваги заслуговують Краківські вертепи, які спочатку були  витворами міні-храмів, як декорації для лялькових вистав, а згодом перетворилися на окремий вид декоративного мистецтва (Anna Kozeł «Betlejem krakówskie» та «Kraków – rzeczywistość i fantazja»).
Про шанобливе ставлення, збереження та відтворення  пам’яток історичної та культурної спадщини нам розповідають Adam Dylewski, Anna Olej-Kobus, Krzysztof Kobus «Najpiękniejsze zabytki polski» та «Tradycja i nowoczesność»; Marta Dwořák «Dwory. Zamki. Pałace»; Ewa Rózycka, Rоbert Kunkel «Poiskie dwory, pałаce, zamki»; Jan Morek «Warszawa»; «Kraków» (альбом); «Dokoła polski»; «Polskie regiony w Europie. Łódzkie» та інші.
Книжкову виставку «Мандруючи вулицями польських міст» доповнено фотографіями пам’яток архітектури Польщі з приватної колекції Рогіної Н. П., художниці ЦБС Шевченківського району м. Києва.

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*