ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Майстерклас «Мак – чарівна квітка, символ, оберіг…» в бібліотеці № 122 для дітей

                                                             Ось і настала чудова пора – час літніх канікул – час для відпочинку, розваг та нових вражень для дітей.

Сьогодні ми запропонували нашим юним читачам майстерклас, тема якого 

«Мак – чарівна квітка, символ, оберіг…».  

Мак – одна з найвідоміших та найпопулярніших квіток. Його яскраве і соковите забарвлення викликає почуття захоплення та радості. А це якраз ті емоції, яких ми потребуємо найбільше в наш важкий час. А ще мак вважається магічною квіткою. І це дійсно так: адже на початку заходу ми бачили серйозних, навіть трішки сумних дітей, а за 10 хвилин вони вже жваво спілкувалися один з одним та жартували, згадували літні подорожі в інші міста у минулому та мріяли про майбутні… А маки в них вийшли просто чудові! Спільна творчість та дружнє спілкування принесли всім велике задоволення та позитивні емоції.

                                                                                                                                                                    Цікаве про мак:

 🔖Стародавній Єгипет
Макову квітку єгиптяни сприймали як символ жіночої молодості та краси. Столиця Верхнього Єгипту – Фіви – була щільно засіяна маковими полями. Цю квітку також використовували в медицині: настойку з квітів давали пити хворим, щоб зняти запалення, і дітям, щоб ті перестали плакати. У гробниці фараонів обов’язково клали величезні оберемки свіжозірваних маків – єгиптяни вірили, що в потойбічному світі воскреслий отримає вічну молодість і красу.

🔖Античність
У Стародавній Греції та Римі було дуже багато міфів, пов’язаних з маками. Найромантичнішим з усіх є міф про те, що римська богиня любові Венера, дізнавшись про смерть свого коханого Адоніса, проплакала кілька днів і ночей поспіль. Кожна її сльозинка, що падала на землю, розцвітала у вигляді макової квітки. Саме з тих пір макові листочки опадають так само легко, як і жіночі сльози.
Греки ототожнювали маки з богом сну Гіпносом. Його уявляли молодим юнаком з маковим вінком на голові, який літає по всьому світу і розливає на землю снодійне зілля. Стародавні греки, на відміну від єгиптян, вже знали про наркотичну дію макових зерен.
Мак вважався символом родючості. До статуї богині Гери молодята приносили макові головки, просячи таким чином поповнення в сімействі. Давньогрецький поет Гомер вперше порівняв цвітіння маків із загиблими на полі воїнами.

🔖Схід
Буддисти вважали, що макова головка розцвіла після того, як торкнулися землі вії пророка Будди, який засинає.
У Персії ця квітка вважався символом радості і любові.
Китайці ототожнювали мак з успіхом, відпочинком, усамітненістю.

🔖Середньовіччя
Християни проголосили мак символом наближення Страшного Суду і нагадуванням про страждання Ісуса Христа. У Свято Сходження Святого Духа церкви прикрашалися маковими квітами. Лікар і ботанік Якоб Теодорус в 16 ст. опублікував трактат “Сік макового насіння”, в якому попереджав про небезпеку вживання макових зерен.

🔖Новий час
Після Першої світової війни маки стали символічно вважати кров’ю солдатів, загиблих на полі бою. Після поховання убитих у Фландрії, кілька років пустинні поля зацвіли сотнями тисяч червоних маків. Сьогодні в усьому світі мак вважається символом пам’яті про загиблих солдатів у часи Першої та Другої світової війни.

🔖Символіка маків в Україні
У наших предків було дві улюблені рослини – калина і мак. Українці пов’язували значення маку з молодістю і красою. Якщо квіти калини вишивали на сорочках для старших жінок, то маками прикрашали вишиванки незаміжніх дівчат. Мак також вважався символом роду, так як в його головці поміщається сімсот, сімсот дві або сімсот три зернини. Саме завдяки ідеї родючості мак часто використовували як обрядовий атрибут в сімейних і календарних святах. Макові квіти також символізують здоров’я, радість, дівочу красу і чистоту, а водночас — сну і смерті. Квіти маку вплітали у косу, щоб голова не боліла і щоб волосся було пишним.
Віддавна люди вірили, що мак захищає від усілякого зла. Освяченим маком на Маковія осівали людей і худобу. Також в піснях мак згадується як символіка хлопця – козака. Мак – символ волі та гордості

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*