ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Майстер-клас «Скрипторій» та лекція-презентація «Записи дяків про Тараса Шевченка та його оточення дитячих років»

У Центральній районній бібліотеці імені Євгена Плужника відбулися майстер-клас «Скрипторій» та лекція-презентація «Записи дяків про Тараса Шевченка та його оточення дитячих років». Захід оргінізавано спільно з Інститутом літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України та Музеєм книги і друкарства.

У далеку історію виникнення кириличного і глаголичного алфавіту здійснила екскурс, кандидат філологічних наук, шевченкознавець, співробітник Музею книги і друкарства України  Галина Карпінчук.

На майстер-класі “Скрипторій” студенти першого курсу Київського національного університету культури і мистецтв, кафедри музеєзнавства та експертизи історико-культурних цінностей дізналися цікаві факти про виникнення абетки; про типи давнього письма – устав, півустав, скоропис; про матеріали, за допомогою яких створювали рукописні книги. Також, майбутні музеєзнавці вчилися читати і розуміти церковно-слов’янську мову. За допомогою гусячого пера створювали свої власні ініціали та різноманітні записи.

Під час лекції «Записи дяків про Тараса Шевченка та його оточення дитячих років» відбулася презентація експонатів музею – рукописні книги від найдавніших часів до XIX ст., які являють собою скарби книжкової культури українського народу. Галина Карпічнук розповіла студентам про метричну книгу в якій подано записи про народження українського поета, про справжнє ім’я його матері та багато іншого.

Токож ми дізналися що колекція Музею книги і друкарства налічує 56 експонатів – від часів Київської Русі й до наших днів. Серед них є і унікальні рукописні книги XI-XV ст. – «Остромирове Євангеліє» та «Ізборник Святослава».

Протягом заходу молодь була професійно зосереджена і виявила бажання більше відвідувати заходи пов’язані з їх майбутньою професією.

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*