Ранньої весни українська поетеса, жінка-легенда, шістдесятниця, громадська діячка Ліна Василівна Костенко відзначила свій 93-й день народження.
Перші вірші поетеси почали публікуватись ще в 1946 році. Вся її багаторічна творчість – це переплетіння романтики і прози життя, філософські роздуми над минулим, сучасністю та майбутнім. Яскравий світ художнього слова поетеси знають і цінують не тільки в Україні, а й далеко за її межами.
Найвагомішим внеском поетеси в сучасну українську літературу став історико-філософський, психологічний роман у віршах «Маруся Чурай». Легендарний образ співачки-поетеси ХVІІ століття, якій приписується авторство популярних в Україні пісень («Ой не ходи Грицю…», «Засвистали козаченьки…», «Віють вітри…» та інші) в різні часи надихав багатьох українських митців. Сюжети Марусиних пісень поклали в основу своїх творів Михайло Старицький, Ольга Кобилянська, Степан Руданський та інші. Але тільки Ліні Костенко вдалось створити надзвичайний твір, рідкісного в українській літературі жанру – історичний роман у віршах про дівчину з простого козацького роду.
Працюючи над романом, поетеса досконало вивчила та використала скупі, напівлегендарні відомості, що з плином часу дійшли до сьогодення. Після довгої заборони в радянські часи друку творів опальної поетеси, нарешті в 1979 році роман «Маруся Чурай» був опублікований, а в 1987р.
За цей роман та книгу поезій «Неповторність» Ліна Костенко була відзначена Державною премією ім. Тараса Шевченка.
З нагоди дня народження легендарної української поетеси Ліни Костенко в бібліотеці ім. А. Міцкевича відбувся літературний вечір,
під час якого учасники ознайомилися з її життєвим і творчими шляхами та дізнались про її безцінний внесок
до скарбниці світової літератури.
А також у виконані самодіяльного вокального ансамблю під керівництвом Валентини Оманчук прозвучала літературно-музична композиція за мотивами історичного роману «Маруся Чурай» із виконанням пісень, авторство яких приписується самій Марусі Чурай.
Залиште відгук