ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Літературна зустріч до Дня дарування книжок «Подаруй своє серце читанню» в бібліотеці ім. С. Васильченка для дітей

Прикро, книги  втрачають свою популярність. І дорослі, й діти радше надають перевагу відпочинку за комп’ютером, ніж з книгою. Та й по необхідну інформацію частіше звертаються до Інтернет, ніж до бібліотеки. У той час, як любов до книги, начитаність, літературний смак — це показники культурної, загально розвиненої, високоморальної особистості. Тож варто змалку долучати дітей до світу книг.
Про що це ми??? А ось про це!
Зимова пора найбагатша на свята. Незабаром на нас чекає чудове свято — одне з найкращих, що придумало людство – Всесвітній День Дарування Книг (а не як всі звикли, що тільки День святого Валентина). 14 лютого – Міжнародний день книгодарування, що активно відзначається у всьому світі з 2012 року. Офіційно цей день можна назвати Днем закоханих у книжки. Історія свята розпочалася з маленької традиції в родині американського книжкового блогера Еммі Бродмур, де на День усіх закоханих дарували одне одному та дітям книги. «Коли ще ділитися своєю любов’ю до книг, як не в день, який є синонімом кохання», — написала у своєму заклику до спільноти читачів Емма Перрі.
Відсвяткувати Міжнародний день дарування книг доволі просто. Особливо, якщо ти сам закоханий у  книгу та готовий із любов’ю подарувати книжку близькій та коханій людині.
Ось  найпоширеніші способи відзначити свято книгодарування:
📚Презентувати персональні книжкові подарунки близьким – своїй половинці, коханій, друзям, рідним чи колегам.
📚Подарувати книги дітям, які на них потребують. А ще краще не просто подарувати, а й розповісти, чим ця книга важлива для вас та для них.
📚Ініціювати благодійну акцію та презентувати книги у бібліотеку, притулок чи будь-яку організацію, яка передає книги тим, кому вони найпотрібніші.
📚Можна просто подарувати цікаве видання незнайомому перехожому.Чи залишають її у поштовий скриньці суворому сусідові, нехай посміхнеться.
📚Ви можете навіть влаштувати глобальний челлендж, поширивши книги по всьому світу, залишивши на обкладинці наліпку з інструкціями та правилами розповсюдження книги після того, як її прочитають.
Взагалі, найважливішою метою Міжнародного дня книгодарування є яскраві емоції, радість в очах та широка посмішка. Будьте щирі. Цей подарунок має стати приємним спогадом для всіх. Тож робіть це із душею. Даруючи книги, ви, напевно, відчуєте себе добрим чарівником, який зцілює серця. Разом із книгою ви даруєте світло. Людина обов’язково буде вдячна, а такі емоції роблять світ кращім.
Не забувайте поділитися доброю традицією із друзями. В Україні це свято поки що  не має великого розголосу. Але з вашою допомогою воно має великі шанси на популярність! Даруйте книги з любов’ю та нехай 14 лютого, звичайний зимовий день, перетвориться для вас на добру традицію – дарувати книжки, бо книжки — то любов!

Сьогодні в бібліотеці ім. С. Васильченка для дітей ми говорили саме про це.

До бібліотеки завітала менеджерка видавництва «Дух і Літера» Наталья Степанчук, яка закохана в книжки!

Яка любить дарувати книжки! Яка любить про них розповідати!

Сьогодні наша Книжкова Фея розповідала п’ятикласникам про цікаві книжки, які потім подарувала бібліотеці.


ПРО КНИГИ

Сазерленд К. Наші хімічні серця / Крістал Сазерленд; пер. з англ. Ю. Підгорної. – Київ: Форс Україна, 2020. – 320 с.
«Я завжди думав, що мить, коли ти зустрічаєш найбільше кохання свого життя, має бути, як у кіно. Ну, звісно, не зовсім, як у фільмах, коли усе вповільнюється, волосся розвівається на вітрі і звучить наростаючий інструментальний саундтрек. Проте я думав, що буде принаймні щось, розумієте? Серце на мить завмирає. Глибоко в душі щось тьохкає і промовляє: Свята корово. Це вона. Нарешті, по тривалому часі, це вона».Так міркує 17-літній підліток Генрі Пейдж, учень випускного класу й головний редактор шкільної газети, перед очі якого постає миршава, кепсько вбрана та ще й кульгава дівчина Ґрейс, яка перейшла з іншої школи. Її відгородженість, дивакуватість і начитаність дивують Генрі, і з кожною спробою хлопчини заприятелювати, дівчина дедалі замикається й відштовхує його від себе. Та перше почуття не спинити. Тож Генрі всіляко намагається бути поряд із Ґрейс, щоглибше поринаючи в її таємниці й пізнаючи химерність і спустошеність її світу.

Матолінець Н. Керамічні серця / Наталія Матолінець. – Х. : Вів ат, 2023. – 592 с. – (Серія «Художня література»)
Їхня зустріч випадкова. Канре — служка без надзвичайних вмінь, Жаррак — спадкоємець одного з наймогутніших родів чаротворців. Країною шириться смертельна хвороба, із південного кордону погрожують війною, на півночі снують змови — і саме на тлі цього їхні долі переплетуться. Цей роман — сповнена магії історія, яка розгортається на тлі епохи раннього модерну. Але на перше місце тут стає людяність, яка дається героям важкою ціною. Чи повстануть вони проти жорстокої соціальної нерівності, адже у Франі пригноблюють усіх, хто не володіє чаром? Ризикнуть вступити у битву з часом чи вимушені будуть йому підкоритися?

Бреніф`є О. Що таке почуття? Перекладач Марія Абрамова. – Київ : Видавничий Дім «MAMINO», Видавництво «Дух і Літера», 2019. – 96 с.

Дітям подобається ставити запитання, які несуть в собі якийсь філософський посил. Один з них, наприклад, звідки ти знаєш, що твої батьки люблять тебе? Коли дорослим задають такі начебто прості питання, вони відчувають себе розгубленими і не можуть дати чіткої відповіді. Часто складно говорити з дітьми на складні теми, тому що ти не впевнений, чи є на їхні запитання однозначні відповіді. Книга Оскара Бреніф’є побудована у формі бесіди між дітьми і дорослими. Для відповідей на питання, автор використовує прості дитячі відповіді, завдяки чому філософські проблеми, що турбують дітей стають доступними для їхнього розуміння.
Книга присвячена почуттям і містить шість головних питань. Звідки ти знаєш, що твої батьки люблять тебе? Чи заздриш ти братам і сестрам? Чому ти сваришся з тими, кого любиш? Чи добре бути закоханим? Що краще: бути на самоті чи з друзями? Чи боїшся ти виступати перед класом? Кожне з цих питань призводить до шести можливим відповідей, які можна дати дитині. У свою чергу, кожна відповідь призводить до виникнення кількох нових питань, які якимось чином допомагають краще усвідомити попередню відповідь. І все це стосується повсякденного життя дитини, тому дуже знайомо і зрозуміло для нього. Книга проілюстрована в стилі жартівливого малювання, що ще більше спрощує розуміння відповідей для дитини і навіть надає їм гумористичний характер.«Що таке почуття?» – це книжка, яка підтримує в дітях любов до аналітичного мислення. Адже хто як не діти, дуже люблять ставити запитання. Для них це природній процес дорослішання і розуміння навколишнього світу. Але деякі питання потребують трохи більш точних і правильних для дитячого розуміння відповідей, наприклад в тому що стосується почуттів. Саме в таких питаннях Оскар Бреніф’є допомагає батькам і дітям зрозуміти один одного.

Бреніф`є О. Що таке взаємини? Перекладач Марія Абрамова. – Київ : Видавничий Дім «MAMINO», Видавництво «Дух і Літера», 2019. – 96 с.
Чи зобов’язані ми завжди поважати інших? Хіба є люди, не гідні поваги? Можливо, інколи для нечемності є вагомі причини? А чи завжди слід погоджуватися з іншими? Чи можуть дві різні думки бути водночас правильними? І чи варто зрікатися правди, щоб уникнути конфлікту? Світ людських взаємин складний і неоднозначний. Відчути своє місце в ньому допоможуть запитання з книжки «Що таке взаємини?». Оскар Бреніф’є — революціонер у галузі освіти, який пропонує дорослим не давати дітям готові відповіді, а змалечку розвивати в них здатність думати, аналізувати та знаходити відповіді самостійно. У його книжках багато запитань — вони спонукають відмовитися від шаблонних відповідей, дозволяють бачити різноманіття світу, не боятися думати інакше. Влучні запитання не лише розвивають мислення, а й учать чути інших, допомагають батькам і дітям порозумітися.

Отож запрошуємо до бібліотеки ім. С. Васильченка для дітей, де для вас підготовлена книжкова виставка

«Подаруй своє серце читанню».

По закінченню бесіди про книги, всі зробили закладинки оригамі у вигляді сердечок!

Шановні батьки! Подавайте добрий приклад: багато читайте для себе і для дітей, ходіть разом до бібліотеки, в книжкові крамниці, пропонуйте дитині самостійно обирати книжки, цікаві їй.

А краще – до бібліотеки!!!

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*