ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Літературна світлиця «Життя Україні, серце – дітям» в бібліотеці ім. С. Васильченка для дітей

Сьогодні день народження письменника, ім’я якого присвоєно нашій бібліотеці.

Степан Васильович Панасенко народився 8 січня 1879 року в родині ремісника-шевця в містечку Ічні на Чернігівщині. Чимала родина Панасенків – усіх було восьмеро – тулилася в старій, скособоченій хаті, обсадженій кленами, ясенами, горобиною. Маленькими підсліпуватими віконцями дивилася вона на майдан, дивилась просто й відверто, не соромлячись бідності своєї, бо жили в тій оселі чесні роботящі люди. Батько був чоботарем, мати по наймах за нужденний заробіток гарувала.
Не маючи власної землі, разом із старшими синами взимку займався шевством, а влітку та восени всією родиною йшли на заробітки чи в панську економію, чи до куркулів-хуторян.
Довгими вечорами в хаті кипіла робота: батько шив чоботи і синів своїх старших того ремесла навчав. А менші залазили на піч і по черзі розповідали казки, вигадували всякі дивовижні історії. Степан завжди умів найдотепніше змостити. Був меткий, жвавий, беручкий до всякого діла.
В убогій сім’ї шанували праведне слово, пісню, жарти. Батько був письменний (колись у дяка навчився грамоти), поважав освічених людей, знав ціну мудрій книжці. В хаті Панасенків любили Шевченкового «Кобзаря» і Гоголевого «Тараса Бульбу». Часом тут лунали пісні – «Ой, наступала та чорна хмара», «За Сибіром сонце сходить…». Їх виводили дорослі й діти. Значно пізніше письменник Степан Васильченко (такий літературний псевдонім обере Степан Васильович Панасенко) згадуватиме: «Найсильніше враження справила на мене ця трійця: Пісня, Кобзар і Гоголь, твори яким я не знаю рівних у світовій літературі. Перегортаючи «Кобзаря», я не один раз пригадував усе своє життя…»
Батько дбав, щоб діти вчилися, бо у спадщину ніякого достатку він їм не міг лишити. «Учіться, діти, – казав, бувало, – та шукайте других шляхів».
Сьогодні коротко дітей ознайомили з творчістю письменника, деякими фактами з життя. Для відвідувачів у бібліотеці відкрито дві постійно діючі книжкові виставки, де можна взяти книги і почитати вдома.

Дізнатись більше про письменника, ви зможете завітавши до нашої бібліотеки ім. С. Васильченка для дітей.

Також ви можете скористатись зведеним «Електронним каталогом ЦБС Шевченківського району м. Києва» , або «Електронним каталогом ЦБ ім. Т.Г.Шевченка для дітей м. Києва» 

 

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*