ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Леонід Ушкалов. «Ловитва невловного птаха: Життя Григорія Сковороди». Частина 5 /Проєкт бібліотеки №101-пункт видачі «Бібліотекар рекомендує»/

Проєкт бібліотеки №101-пункт видачі «Бібліотекар рекомендує»:

Леонід Ушкалов. «Ловитва невловного птаха: Життя Григорія Сковороди». Частина 5.

Проловжуємо наше дослідження книги Л. Ушкалова «Ловитва невловного птаха. Життя Григорія Сковороди».
До Угорщини, а саме у місто Токай, разом із Федором Вишневським іде 35 осіб, серед них і Григорій Сковорода. «Ми небагато знаємо про мандри Сковороди за кордоном. Біографи змалювали їх надто вже коротко».
Григорій мандрував із генералом Вишневським і мав нагоду з дозволу та за його допомогою, поїхати з Угорщини до Відня, Офена (Буда), Пресбурга (Братислава) та інших міст поблизу, де, цікавлячись за своїм бажанням, намагався знайомитись передовсім із тими людьми, які славились тоді вченістю і знаннями»- згадував учень Сковороди М. Ковалинский. Спілкуванню допомагало знання мов: латинською і німецькою говорив дуже гарно, непогано розумів грецьку. Л. Ушкалов вивчав дослідження багатьох біографів Сковороди і тому надає нам можливість робити свої висновки, читаючи уривки цих біографічних праць.
Був Сковорода, скоріше за все і у Відні, хоча лише наприкінці ХVІІІ століття воно стане тим містом, що перейме славу Парижу. Тут звучала музика Гайдна, Моцарта, Бетховена. І в осередді цього земного раю опинився добрий знайомий учня Г.Сковороди, М. Ковалинського, Андрій Розумовський, син Кирила, брата Олексія Розумовського. Він мав казкове багатство, правив світом як першорядний дипломат, давав бали у свойому палаці у Відні, а ще чудово грав на скрипці. Його близький друг Бетховен присвятив йому один із трьох своїх квартетів. Отакі казкові переплетіння доль: онуку простого козака з Лемешів сам Бетховен присвятив музичний твір, захоплюючись цією непересічною особистісттю!

Далі буде!

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*