ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

«КРАЇНА ШОКОЛАНДІЯ»

До Всесвітнього дня шоколаду бібліотека ім. М. Костомарова підготувала солодкий майстер-клас «Країна Шоколандія».

«Джерело вічного щастя і символ неземної насолоди… Предмет загального обожнювання… Такий різний, але незмінно смачний… Чарівний подарунок усьому людству» – і все це шоколад. Ми звикли, що кожне свято не обходиться без солодощів, десертів. І сьогодні у нас є гарна нагода приділити увагу королю десертів – шоколаду. Чому шоколад? Бо, 11 липня щорічно відзначається Всесвітній день шоколаду.

Шоколад має багатовікова історію. На півострові Юкатан індіанці Майя відкрили дике дерево какао. Обсмажені какао-боби, перець і воду змішували та отримували чудовий, трохи гіркуватий напій. Такий напій мав цілющі властивості: знімав втому, надавав сили, розганяв смуток. В епоху Відродження в Європі чашка гарячого какао була символом розкоші, а у царській Росії аристократи починали сніданок з цього вишуканого напою, що вважалося ознакою гарного смаку. Та ми, сучасне покоління ХХІ століття, також відчуваємо на собі цей «дар богів». Багато хто з нас не уявляє свій день без нескінченного різноманітного асортименту шоколаду у всіх його проявах: ласощі, цукерки, гарячий шоколадний напій. Тому, поповнивши свій внутрішній запас ендорфінів – гормону щастя, скуштувавши шматочок чорного шоколаду, відчуваєш, що твій день розпочався правильно та з гарним настроєм!

Яких тільки солодощів не придумали люди на протязі віків: шоколад, цукерки, помадки, морозиво і т.д. І тому, щоб віддати шану любові цим солодощам, люди відкрили музеї, присвячені їм. Побачити незвичні мистецькі шоколадні експонати від мініатюрних фігурок до витворів розміром з людину, можна в трьох музеях шоколаду в Україні: Львові, Одесі, Тростянці. До речі, шоколадні копії знаменитих веж – Біг Бена, Ейфелевої, Пізанської, а також римського Колізею, були представлені у Львові в перший рік роботи музею. Всі експонати – їстівні, але ближче до закінчення терміну придатності, їх виставляють на аукціон. І не дивно, що знайшлися бажаючі поласувати шоколадними шедеврами. Тож, коли ви будете в цих містах, обов’язково навідайтесь до цих музеїв. Експонати в музеї з шоколаду постійно змінюються, але працюють крамнички, де можна придбати шоколад на будь-який смак як гостинець чи до кави.

Шоколад смакують люди будь-якої вікової категорії, починаючи від дорослих людей закінчуючи дітьми. Шоколад буває: гіркий, молочний, білий, пористий, діабетичний. У шоколад для різноманіття смакових відчуттів додають: каву, коньяк, ванілін, сіль, фрукти, ягоди, родзинки, горіхи, вафлі, печиво,цукати, навіть перець!

Отже, шоколад поза конкуренцією серед ласощів, своїм смаком він підкорив весь світ.

І тому, до вашої уваги, декілька практичних рецептів, які можна приготувати вдома власноруч. Ми знаємо, що малеча полюбляє солодощі. Але, треба пам’ятати:

– дітям можна давати шоколад тільки після 3-х років, коли печінка та підшлункова залоза вже сформовані;

– білий шоколад дітям не давати, бо в ньому відсутня какао-маса та багато цукру;

– слід пам’ятати, шоколад високо алергенний продукт, тому, якщо у вашої дитини спостерігається харчова алергія, шоколад давати не варто;

– бути обережним з шоколадом, якщо у дитини чутлива нервова система, бо прийом цього продукту, може призвести до безсоння, роздратованості та головного болю.

Для приготування наших смаколиків нам необхідно: шоколад, кисломолочний сир, кокосова стружка. З сиру зробити кульки, у розтоплений шоколад занурити цю кульку потім у кокос. Замість сиру можна взяти будь-які фрукти: полуницю, банани, фініки, персики, а кокос замінити горішками. Але на цьому фантазія шоколатьє не закінчується. З шоколаду робимо прикраси для тортів або просто маленькі шоколадні вироби: квіточки, метелики, тобто все, на що спонукає вас натхнення!

Смачного! Бажаємо вам та вашим близьким завжди мати солодкий настрій, невичерпну наснагу та натхнення!

BIBLIO-NIVKI

 

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*