ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Краєзнавчий етюд «Київ – як на долоні» з бібліотекою ім. С. Васильченка для дітей

24 травня користувачі бібліотеки БІБЛІОТЕКА ім. Степана Васильченка для дітей,

здійснили екскурс історичними місцинами Татарки з екскурсоводом Олена Пашковичуродженкою Татарки.

Саме на Татарці народилися її батьки й навіть бабуся. Отож, хто розповість краще про всі цікаві куточки, як не людина, яка все своє свідоме життя проживає тут?
Визитівкою Татарки, є всім відома гора Юрковиця. Юрковиця (також Юрківка, Юрковець, Юрківська гора, Лиса гора; гіпотетичні історичні назви: Хоревиця, Серхавиця) – історична місцевість, узвишшя та урочище в Подольському та Шевченківському районах Києва, одна з шістьох київських «Лисих гір». На початок 21 століття являє собою лісопаркову зону з залишками історичної одно- та двоповерхової забудови з вкрапленнями типових багатоповерхівок 1970-1980-х років.
Гора межує з горою Щекавиця, місцевостями Татаркою, Богуславщина та Вовчий яр. Становить частину Кирилівських висот.
Юрковицьким яром (Юрковицьким байраком) відокремлена від Щекавиці. Юрковицький ручай (також Сверховиця, Серховиця), що утворив цей яр, в давні часи впадав у річку Почайна. Нині по його руслу лежать вулиці Нижньоюрківська та Юрківська.
На думку деяких істориків, саме тут облаштувався один із трьох братів-засновників Києва – Хорив. Але це тільки припущення. З гори відкривається чудовий краєвид на промисловий Поділ, Куренівку, Виноградар, Оболонь та Лівий берег.


Саме напередодні святкування Дня рідного міста та за бажанням наших користувачів ми поеднали цю мандрівку з заняттям із психологинею Бібліотека ім. М. Костомарова ЦБС Шевченківського району м Києва Оленою Комковою. Неймовірні враження від прогулянки старими двориками нашого району до відчуття свободи на горі. Саме тут, на Юрковиці, ми провели наше заняття, де ніхто своїх емоцій не стримував.

Дякуємо всім за спілкування, відвертість, історію та емоції! Це дуже важливо в наш буремний час. Татарка – місце сили!

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*