Розмови про нашу Україну, наше славетне місто Київ, завжди викликають зацікавленість у читачів. І
тема «Щекавицька гора – історія і сучасність», яку нам висвітлив 25 січня історик, краєзнавець Сергій Петрович Кардаш,
зібрала своїх шанувальників у Бібліотеці на Дегтярівській.
Досліджувати Щекавицю – це вивчати історію нашого міста з самого початку його заснування і до теперішнього часу.
Вели розмову про розвиток і значення Щекавицької гори в контексті міста Києва. Про легенди, якими сповнена ця місцевість. Окремо зупинились на переказі про київського князя Рюриковича – Віщого Олега – який прийшов на гору до кісток свого коня і знайшов смерть свою від укуса гадюки. За легендою саме там знаходиться його могила, і завдяки цьому за Щекавицею закріпилися також назви Олегова могила, Олегова гора, Олегівка. Приділили увагу вулиці Олегівській, що піднімається в гору з Подолу, тамтешнім будинкам та їхнім історіям.
Щекавицю також згадують як фортецю захисту Києва від татаро-монгольською навали, московського боярина Шереметьєва, поляків та татар.
З 1772 року на горі був Щекавицький цвинтар, головний в Києві, де ховали знатних киян. А трошки пізніше, в 1780 році, як і належить, на кладовищі було зведено церкву і мала вона назву церква Всіх Святих. В 1935 року була знищена радянською владою.
Не меншу увагу приділили сучасному Подолу, пагорбам, що поруч, архітектурним пам’яткам, житловим масивам і сучасним панорамам. Вся лекція супроводжувалася цікавими світлинами та згадками.
Залиште відгук