У бібліотеці ім. О. Шварцмана 26 листопада відбулася онлайн презентація спільного з Музеєм історії Десятинної церкви проекту «Красень Кієвъ шле Вам привіт» та відкриття першої в його рамках виставки «Історія Києва, писана на цеглі»
Проект, заходи якого плануються на найближчі декілька років, присвячений розкриттю краси Києва, його архітектури різних часів, містобудуванню, краєзнавству і історії столиці України. Відповідно, гостями заходів, нашими спікерами стануть відомі археологи, історики, архітектори, містобудівники, києвознавці.
Чому розпочали з «цегли»? Бо першою кам’яною будівлею Києва стала саме Десятинна церква, з неї та тих давніх часів почалося створення обліку Києва, який ми знаємо і хочемо зберегти для прийдешніх поколінь. Бо саме з цегли і цегельних заводів, якими, до речі, володіли переважно євреї, почалося капітальне будівництво після великої пожежі початку ХІХ століття. Цегла стала символом Києва, ба навіть його візитівкою і еклектичним стилем, який отримав влучну назву «цегельна архітектура».
Про все це ведучі прямої трансляції – актор, виконавчий директор Київської міської єврейської громади Анатолій Шенгайт і старший науковий співробітник Музею історії Десятинної Церкви Валентина Орлова – розмовляли з києвознавцем, екскурсоводом, директором київського Інституту Юдаїки Юлією Смілянською та археологом, співробітником МІДЦ й Інституту археології НАН України, кандидатом історичних наук Віталєм Козюбою.
Організатори також дякують за допомогу у проведенні акції, поширенню інформації про неї серед широкого кола вчених та пересічних глядачів ініціативі «Наукові зустрічі», яка спрямовує свої зусилля на популяризації наукового та культурного надбання України.
Ну а якщо хтось не потрапив на «прямий ефір», пропонуємо передивитись цю цікаву та змістовну зустріч у запису
Бережіть себе!
Залиште відгук