Бібліотека ім. М. Костомарова, продовжуючи тему навчання вдома (рубрика Bookцікавинка на щодень), підготувала майстер-клас до Дня працівників ракетно-космічної галузі України та Міжнародного дня польоту людини в космос.
Не дивлячись на те, що зараз ми не маємо змоги наочно спілкуватися з нашими читачами, ми не залишаємо їх без нашої уваги. Продовжуючи тему навчання вдома (рубрика Bookцікавинка на щодень )ми підготували для вас черговий захід. Оскільки 12 квітня відзначається День працівників ракетно-космічної галузі України та Міжнародний день польоту людини в космос, наш майстер-клас присвячений космосу.
Космос – величезна загадка для всього людства. Думки про мільярди планет і галактик захоплюють дух. І не дивно, що космонавти з захопленням спостерігають за велично пропливаючою Землею з ілюмінатора космічного корабля. А зараз, давайте підключимо нашу уяву та здійснимо захоплюючу космічну подорож , яка дозволить вам урізноманітнити ваше дозвілля.
Якщо у вас є діти, то загадки про космос ( з відповідями )допоможуть вашим допитливим малюкам разом з вами поринути у таємничий, ще не відкритий для них світ космосу. Бо, якщо неозброєним оком подивитися на зоряне небо, можна побачити декілька галактик: Чумацький шлях, Туманність Андромеди та біля них знаходяться ще приблизно 20 галактик, які тримаються разом завдяки гравітаційному полю, утворюючи скупчення галактик. Всі ці галактики займають не велику площу простору у гігантському надскупченні галактик. Всесвіт дуже цікавий та чекає на наші дослідження.
А зараз пропонуємо загадки для самих маленьких наших читачів.
Бігають круг сонечка
Шість синочків і дві дочки.
Промайнуть роки і дні,
Але не зустрінуться вони. (Планети)
Має величезний зріст.
Має голову і хвіст.
Натякну вам по секрету,
Це не тигр і не ракета. (Комета)
Сонця і зір для них це дім,
Місяць там живе на нім</em
У людей завжди потреба
Дотягнутися до…. (неба)
Він здалеку прилітає,
Чорну оболонку має,
То його надійний щит
Звуть же як…. (Метеорит)
Космонавти, міцно сіли?
Скоро в космос виходжу!
Кругом Землі на каруселі
По орбіті закружу. (Ракета)
Ну, а ті хто вже ходить до школи, мають змогу набути нових знань з астрономії, а дорослим – трішечки «відірватися» від землі та поринути у космічний простір завдяки вікторині.
- Яку планету називають Ранковою зіркою? Марс. Земля. Венера.
- Яку найяскравішу планету можна спостерігати з нашої Землі? Плутон. Меркурій. Венера.
- На якій планеті найвищі гори? Марс. Земля. Меркурій.
- В яку пору року Земля ближче до Сонця? Влітку. Взимку. Навесні.
- Хвостата зоря це….: Метеорит. Комета. Ракета.
- Сонце – це…: Планета. Велика куля. Розпечена газова куля.
- У якої планети найбільше супутників? Сатурн. Земля. Венера.
Наступне завдання для тих, кому подобається щось майструвати, конструювати.
Раз ми мандруємо Всесвітом, нам у нагоді будуть космічні об’єкти: ракети, супутники, місяцехід, що кому подобається. І сьогодні, ми зробимо, наприклад, місяцехід. Для цього нам знадобиться все, що є під рукою, чим ми користуємося у побуті: фольга від шоколадок, порожній футляр від клею, одноразовий посуд, кришечки від пляшок, клей та всілякі дрібниці.
На фото ми показали який має вигляд наш космічний апарат, а ви змайструйте на свій смак та винахідливість. Бажаємо вам успіхів та до нових зустрічей вже у бібліотеці!
Залиште відгук