ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Книжкова виставка «Свято мужності та відваги» в бібліотеці ім. А. Міцкевича

14 жовтня в Україні на державному рівні відзначаються дати, які нероздільно пов’язані між собою військовими традиціями, героїзмом, історією воїнства, боротьбою за державність – День захисників і захисниць України та 80-річчя створення Української повстанської армії.
Сучасні Збройні сили України незламні, як воїни УПА. Вони наслідують військові традиції повстанців. Зокрема, гасло «Слава Україні!» у 2018 році стало офіційним військовим вітанням, а пісня «Зродились ми великої години», яка з 1932 року була гімном ОУН, – тепер марш українського війська. Мазепинка – головний убір   січових стрільців, поширена у Галицькій армії, Карпатській Січі та найупізнаваніший елемент однострою УПА – від 2017-го є офіційним головним убором Збройних сил України.
Повернення до повстанських традицій не випадкове. Нині ми продовжуємо ту саму боротьбу, яку вела УПА, – боротьбу за свободу проти того ж ворога – російського імперіалізму.
Тоді й зараз ворог – один.
У повномасштабній війні, розв’язаній рф, українці зі зброєю в руках боронять незалежність не лише власної держави, а й країн Європи.
Цього року Україна вшановує сучасних захисників і захисниць та воїнів УПА під гаслом «Боролись! Боремось! Поборемо!».

На честь  знаменного державного свята – Дня захисників і захисниць України в бібліотеці ім. А. Міцкевича розгорнуто

книжкову виставку «Свято мужності та відваги»,  

на стендах якої читачам дають змогу ознайомитися з цікавою експозицією новітньої української літератури.

Це історична, суспільно-політична література та публіцистика, фотоальбоми та художні альбоми,  історичні нариси, мемуари та щоденники очевидців подій, що ілюструють важливі аспекти становлення Української державності, віхи визвольній боротьбі Українського народу.
На особливу увагу заслуговують видання, які висвітлюють останні історичні події, а саме: Андрій Курков «Війна» (Щоденник Майдану та війни, – Харків, Фоліо, 2018) – особистий щоденник автора, фіксоване відображення життя у Києві та країні, доповнене записами про події на сході України та в Криму; І. Я. Михайлишин «Танець смерті: Щоденник добровольця батальйону Донбас» (Харків, Фоліо, 2019); Роман Зіненко «Війни, якої не було. Хроніка Іловайської трагедії». Також, заслуговує на увагу мистецький альбом, упорядкований Романом Гундою і Андрієм Бережиною «Україна. Пам’ять боротьби» (Львів, 2021). До альбому входять документальні матеріали, світлини, малюнки учасників УПА. Збірка об’єднує кольорові ілюстрації у розділах: «Українська церква», «Збройна боротьба», «Культурний фронт», «Старожитості». Серед авторів – Андрій Курков, Ліна Костенко, екзарх Вселенського патріархату архієпископ Іов (Геча) та ін. Досить цікавим є альбом Мирослави Макаревич «Україна має жіноче обличчя» (вид. Агенція ІРІО, 2021). Альбом складають 30 есеїв про відомих сучасних жінок України – у різних сферах суспільного, політичного, наукового чи культурного життя нашої держави. Також, слід зазначити фотоальбом великого формату Олександра Клименка «Фронтовий альбом», 2016 з чудовими авторськими світлинами. Та унікальний художній альбом «Українська мальована історія» Володимира Шагали (Львів, 2021). У цьому виданні вперше оприлюднено самовидавні альбоми малюнків і коміксів заслуженого працівника культури України, відомого краєзнавця і художника-самоука у їх оригінальному авторському вигляді, без жодних скорочень та довільного втручання.
Ці і багато інших чудових знахідок можна побачити на виставковому стенді бібліотеки, присвяченому знаменній даті.

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*