ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Книжкова виставка «Могутня мова великого народу» в бібліотеці ім. А. Міцкевича

«Нації вмирають не від інфаркту.
Спочатку їм відбирає мову… »
Ліна Костенко

З нагоди відзначення Міжнародного дня рідної мови в бібліотеці ім. А. Міцкевича розгорнуто книжкову виставку

«Могутня мова великого народу💛💙».

Колекція представлених книжок висвітлює державну мовну політику урядів Української  Народної Республіки за доби  Української революції (1917-1921 рр.) – одного з найскладніших періодів  в історії боротьби за незалежність України.
Цього року виповнилась 105-та  річниця  мовному закону ухваленому в 1919 р. Радою Народних Міністрів про визнання в УНР української мови державною.  Законом наголошувалося «… вона обов’язкова для вжитку в армії, флоті і всіх урядових та загальних громадських публічних установах…».
Не зважаючи на короткий термін існування урядів УНР ними була закладена законодавча основа розвитку та функціонування державної мовної політики.
З втратою незалежності Української Народної Республіки всі закони про статус української мови втратили силу. Далі українська мова ще довго піддавалась репресіям та заборонам, аж поки у 90-х роках ХХ століття не стала єдиною державною мовою самостійної України.

Запрошуємо читачів та відвідувачів бібліотеки ім. А. Міцкевича ознайомитись з виданням про історичне минуле нашої державної мови.

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*