ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Історико-топонімічне досьє «Вулиці з новими іменами: бульвар Миколи Міхновського» з істориком Юрієм Юзичем в бібліотеці ім. І. Котляревського

Бібліотека ім. І. Котляревського продовжує реалізувати проєкт #Позбуватися_чужого_повертати_своє, в межах якого відбуваються дискусії

про нові імена на карті Києва, які недостатньо відомі широкому загалу.

1 травня відбулася зустріч, присвячена Миколі Міхновському, ідеологу державної самостійності України,

автору брошури «Самостійна Україна», творцю українського війська та української преси,

автору першої у ХХ ст. Конституції України, адвокату.

Бульвар в Печерському районі, який перейменовано на честь Миколи Міхновського, мав назву бульвар Дружби Народів, але тепер ця вулиця позбулася тоталітарного забарвлення та отримала ім’я справжнього українця, що всім серцем вболівав за незалежність і самостійність України, хоча на превеликий жаль, його ідеї про самостійну Україну не були почуті 100 років тому. Ця, безперечно, талановита людина виявилася «не потрібною» для тодішніх вождів українства. Хоча саме таких людей у той час гостро потребувала українська нація. Зрештою, не лише в той час… Скінчив Міхновський своє життя в 1924 році, 3 травня, 100 років тому, при дивних обставинах.
На зустріч з читачами, а це різновікова аудиторія, дорослі та старшокласники Технічний ліцей Шевченківського району завітав Юрій Юзич, історик, дослідник «білих сторінок» нашої історії та імен, співавтор книги «Микола Міхновський. Спогади. Свідчення. Документи», майор ЗСУ у відставці. Він зробив огляд біографії Миколи Міхновського на тлі історичних подій початку ХХ сторіччя, тобто порівнюючи історію 100 років тому і тепер, коли наша держава виборює свою незалежність у війні з російським агресором.

Бібліотека дякує пану Юрію за його вагому роботу з дослідження та популяризації імен українців, які зробили значний внесок в боротьбу за незалежність нашої держави.

Дякуємо ліцеїстам та всім зацікавленим читачам, які долучилися до розмови, ставили запитання та оглянули літературу, що була представлена на заході.

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*