У бібліотеці ім. М. Костомарова відбувся історико-правовий екскурс
«Пилип Орлик – автор першої у світі Конституції».
5 квітня виповнилося 314 років від дня укладення першої української Конституції. Її ще називають «Конституція гетьмана Пилипа Орлика». З нагоди цієї події в бібліотеці відбувся цікавий історико-правовий екскурс. Захід провела директор Музею історичного центру міста Києва Клименко Наталія Михайлівна, яка познайомила присутніх з історією створення «Конституції Пилипа Орлика», а також з її розділами та фрагментами тексту.
«Конституція гетьмана Пилипа Орлика» – це видатна історична пам’ятка української та європейської думки XVIII ст., яка заклала підґрунтя українського конституціоналізму. Її назва – «Договори і Постановлення Прав і вільностей Війська Запорозького».
Цей договір був укладений 5 квітня 1710 року у місті Бендери між новообраним гетьманом Пилипом Орликом, козацькою старшиною та козаками Війська Запорозького. Документ визначав взаємовідносини між гетьманом і козацькою старшиною, основи державного устрою України, права та обов’язки її станів у випадку відвоювання її територій від Московського царства та Речі Посполитої.
Документ вважається пам’яткою української політико-філософської та правової думки, першою сучасною конституцією та основою багатьох світових конституцій, історики вважають його першою Конституцією України.
Захід пройшов за участю заступника голови Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Островської Ганни Вікторівни, заступника начальника Управління культури Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Брієдіс Алли Павлівни, спеціалістів ШРДА та працівників ЦБС Шевченківського району м. Києва.
Залиште відгук