ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Історична розповідь «Чигирин – столиця Богдана Хмельницького» в Бібліотеці на Дегтярівській

29 травня в межах спільного проєкту Бібліотеки на Дегтярівській з Музеем Гетьманства «Столиці української козацької держави»

к. і. н., науковий співробітник зазначеного музею Володимир Панченкопідготував для слухачів бібліотеки  історичну розповідь

«Чигирин – столиця Богдана Хмельницького».

Сьогодні це – невеличке містечко, районний центр Черкаської області, але в ХVІІ столітті у цьому місті вирішувалась доля не лише України, але й деяких країн Європи.
Чигирин вперше згадується у XVI столітті як сотенне місто. 15жовтня 1592 р. король Сигизмунд III Ваза надав Чигирину Магдебурзьке право та герб (3 стріли), дозвіл на 2 ярмарки на рік, будівлю ратуші. Місто входило до складу Київського воєводства Речі Посполитої. Чигирин відіграв велику роль в боротьбі проти татаро-турецьких загарбників і особливо в роки визвольної війни українського народу проти шляхти.
1648 році почалася Національно-визвольна війна. Того ж року Богдан Хмельницький обрав Чигирин гетьманською столицею. І це була перша столиця фактично незалежної України, бо раніше подібного державного утворення не існувало.
Після смерті Богдана Хмельницького Чигирин був столицею гетьманів Івана Виговського, Юрія Хмельницького, Павла Тетері та Петра Дорошенка. У 1676 році зі зреченням останнього від гетьманської булави, Чигирин перестав бути головним містом Української козацької держави. Після зруйнування міста в результаті другого Чигиринського походу турків у 1678 р. розпочався період його занепаду. Упродовж століть гетьманська столиця зазнавала злетів і падіння, сяяла своєю величчю і потерпала від бідності. Але, попри усі випробовування, зберегла козацьку славу. Перегортавши сторінки історичного минулого важливого регіону України козацької доби ми відчували подих століть, а розповідь Володимира Панченка, насичена історичними фактами та архівними дослідженнями, тримала авдеторію до останнього слова, а потім, як завжди, було багато запитань і жодне не залишилось без відповіді.

Попереду нові зустрічі, нові цікаві теми. Слідкуйте за нашими анонсами!

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*