Під час Всесвітнього тижня медійної та інформаційної грамотності, який відбувається за темою: «Resisting Disinfodemic: MIL for everyone, by everyone» – «Протидія дезінфодемії: медійна та інформаційна грамотність кожного і для всіх» в бібліотеці проведено урок безпеки «Інтернет – територія безпеки».
Вільний доступ до будь-якої інформації кожної сучасної людини несе не тільки певні блага і комфорт, полегшує процеси навчання і спілкування, але й певні загрози, і це дає можливість маніпулювати свідомістю людини. Особливо вразливими до кіберманіпуляцій можуть бути діти і люди похилого віку, які не завжди здатні свідомо відрізнити маніпулятивні інформтехнології від реальних подій. Тому, як уникнути операціям по впровадженню фейків і впливу дезинформаціі на людину був присвячений урок безпеки в бібліотеці. Бібліотекар наголосив на необхідності критичного мислення, розпізнавання і аналізу інформації, яка розповсюджуються через засоби масових комунікацій і особливо Інтернет, акцентувала увагу учасників на найважливіших маркерах розпізнавання фейковості повідомлень, поняттях «інфодемії» та «факчекінгу».
Для кращого засвоєння учасникам був запропонований перегляд відеоролика «Дбайте про своє емоційне здоров`я! Будьте медійно грамотні!
Залиште відгук