ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Інформаційне досьє «Віра Холодна-королева екрану» в бібліотеці ім. М. Костомарова

Бібліотека ім. М. Костомарова, провела інформаційне досьє, присвячене видатній кіноакторці епохи німого кіно,

якій  вдалося стати чи не найяскравішою кінозіркою початку ХХ століття.

Існує кілька версій, як Віра Холодна потрапила в кінематограф. За версією Олександра Вертинського це сталося завдяки йому: мовляв, він якось зустрів Віру на Кузнецькому мосту, по котрому вона щоденно гуляла, й запропонував пробуватись у кіно, вона спершу відмовлялася, потім зацікавилась, і він привіз її на кінофабрику, де показав дирекції.
Хоча, можливо, все було значно прозаїчніше: почалася Перша світова війна, чоловіка мобілізували на фронт, в сім’ї виникли фінансові проблеми. От щоб прогодувати дітей, Віра й зважилася пройти кінопроби у режисера Володимира Гардіна. Він так описав зустріч із молодою статисткою: «Струнка й гнучка, вона сиділа переді мною, опустивши гарні вії на чарівні очі, й говорила про те, що хоче спробувати себе на екрані. Тоді Віра Холодна вміла лише повертати прекрасну голівку й поводити очима вліво, вправо та догори. Виходило це чудово, проте більше красуня нічого показати не зуміла».
Гардін зняв Віру в маленькій ролі італійки-годувальниці в картині «Анна Кареніна», яка вважалася одним з кращих зразків своєї епохиє. Але прориву не сталося: режисер подумки поставив діагноз «нічого не вийде» і не зарахував акторку до трупи.
На юну красуню в одному з епізодів звернув увагу співвласник кіноательє Пауль Ернст Тіман. Він дав мадам Холодній рекомендаційного листа до Євгена Бауера, режисера-художника з фірми-конкурента, кіноательє «О. Ханжонков і Ко».
Навесні 1915 року кінокар’єра полтавської Попелюшки отримала потужне прискорення – Бауер розгледів її прихований талант і чарівну жіночність. «Я знайшов скарб», – оголосив Бауер після зустрічі з Вірою. Й одразу взявся до зйомок фільму з Вірою Холодною у головній ролі. Це була «Пісня торжествуючого кохання» за повістю Івана Тургенєва.

BIBLIO-NIVKI    

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*