«Діти, які виросли на мультфільмах Діснея, дивляться на світ іншими очима, не такими, як ті, хто виріс на Чебурашці»
(з роману «Паперові солдати»)
Ніл ХАСЕВИЧ – графік європейського рівня, який створив образ УПА в плакатах, ескізах прапорів, печаток, бланків, бофонів і відзнак підпілля.
«Він міг бути успішним художником і жити богемним життям, виставляючись у закордонних салонах. Натомість став митцем-повстанцем, обравши криївку з примітивним друкарським верстатом.»
За розпорядженням з Москви «пресечь антисоветскую деятельность» упівського художника для його розшуку було створено спеціальну міжобласну оперативну групу, очолену капітаном держбезпеки Борисом Стекляром.
Сексоти допомогли відшукати криївку, але живим Хасевич не здався. Зброєю Хасевича були олівець і різець, папір і дерево.
Про Ніла Хасевича, цю неймовірну людину, брати Капранови написали чудовий роман, який читається на одному подиху – «Паперові солдати».
Двоє мега талановитих молодих українців зустрічаються у Варшаві 1929 року. Один із них – Білл (Володимир) Титла, син українських емігрантів з США. Другий – Ніл Хасевич, студент Варшавської академії мистецтв, який у юності втратив ногу і пересувається на протезі. Згодом перший стає головним мультиплікатором Діснея, а другий – головним художником УПА.
Прекрасно прописані персонажі, чудесне поєднання історичних фактів з авторською вигадкою, динамічний сюжет. Вражає!
Історія ґрунтується на реальних подіях.
Сподіваємось, що після прочитання цієї книги вам цікаво буде більше дізнатись про Ніла ХАСЕВИЧА.
«Паперові солдати», Київ : Нора-Друк, 2019. – 224 с.
ISBN 978-966-688-041-6
Залиште відгук