ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Година пам’яті «Іловайськ 2014: Пам’ятаємо! Не забудемо!»

Мамо, не плач.
Я повернусь весною.
У шибку пташинкою вдарюсь твою.
Прийду на світанні в садок із росою,
А, може, дощем на поріг упаду.

Голубко, не плач.
Так судилося, ненько,
Вже слово, матусю, не буде моїм.
Прийду і попрошуся в сон твій тихенько
Розкажу, як мається в домі новім…

Оксана Максимишин – Корабель

29 серпня 2020 року – День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Шість років тому, в останні дні серпня 2014 року, добровольці та воїни ЗСУ вийшли з Іловайська, взятого в кільце проросійськими бойовиками та військовими російської армії. «Зелений коридор», обіцяний Кремлем, виявився пасткою. Російські війська, які увійшли в Україну під білими прапорами, чекали на колону українців, підготували позиції і розстрілювали наших бійців з усіх боків. Вони розраховували, що через цей вогневий шквал ніхто не прорветься. Але українці дали бій!

Вшановуючи цю трагічну сторінку в історії української незалежності, 27 серпня 2020 року у Центральній районній бібліотеці ім. Є. Плужника відбулася

година пам’яті «Іловайськ 2014: Пам’ятаємо! Не забудемо!».

Почесними гостями заходу були: ветеран 30-ї  окремої мото-піхотної бригади ім. князя Острозького – командир відділення, командир бойової  машини, доброволець – Олександр Ламбурський, лауреат фестивалю фронтової пісні «Пісні, народжені в АТО»; Отець Димитрій Присяжний – настоятель Свято-Покровської парафії Православної церкви України  в Боярці, що на Київщині,  військовий капелан Національного університету оборони ім. І. Черняховського, заступник голови синодального управління військового духовенства ПЦУ  по роботі з навчальними закладами Міністерства оборони України; відомий актор театру і кіно, пісняр Дмитро Лінартович.

Висловлюємо щиру подяку нашим гостям! Бажаємо миру, міцного здоров’я, наснаги, творчих звершень та Божої благодаті!

Іловайська історія для українців – це, з однієї сторони – трагедія, а з іншої – це історія про величезний подвиг дуже багатьох людей. Ми маємо пам’ятати його та вшановувати пам’ять як загиблих, так і тих, кому вдалося вижити.

Україні – слава! Героям – честь!

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*