Бібліотека ім. Ошера Шварцмана спільно з Ваадом України, Київською міською єврейською громадою та низкою інших партнерів
продовжує проєкт «Exodus-2022». Чергова, третя Zoom-конференція відбулась 26 березня.
Свідчення євреїв, які постраждали від наслідків російської агресії є унікальними. Адже більшість родин тих, хто сьогодні був змушений залишити свої домівки та їхати в інші регіони України, Європу, Ізраїль чи США вже колись переживали такий гіркий досвід в часи Голокосту.
«Мамо, війна!» – «Що, німці напали?» – «Ні, росіяне…»
Це уривок розмови, що відбулась між донькою та мамою в єврейській родині в оточеному Маріуполі. Що відчувала при вибитих шибках і дверях при мінусовій температурі прикута до ліжка старенька, якій було лише два роки під час тієї війни? Ми вже не дізнаємось, адже їй не судилося перенести другу у житті евакуацію… Але залишились свідчення її доньки Ірини Полюшкіної, які ми почули під час ефіру. Залишились свідчення онуки, на очах якої загинула родина друзів… Залишаться свідчення тисяч інших українських євреїв.
Про те як використати це у майбутньому суді над злочинцями, що потрібно для того, щоб притягти «буйного сусіда» до відповідальності ми почули з коментарів експертів – відомого українського адвоката Максима Баришнікова та юристки у сфері міжнародного кримінального права Анни Вишнякової. Вони розповідали про особливості українського та міжнародного права та судочинства у царині воєнних злочинів, геноцидів, про те, як вже сьогодні правники з України та світу створюють підґрунтя для притягнення ворога до відповідальності, надали поради, як краще фіксувати факти.
Що ж, нам залишається дякувати українським оборонцям, що маємо можливість обговорювати такі важливі теми, вірити та наближати Перемогу.
Залиште відгук