ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Exodus-2022 /Вихід-2022/. Зустріч 2

Бібліотека ім. Ошера Шварцмана разом з партнерами продовжує досліджувати історії євреїв, які двічі постраждали від тоталітарних режимів – спочатку нацистського під час Другої світової війни, а нині через агресію росії.

Друга онлайн-зустріч відбулася 26 лютого, й була присвячена поневірянням батьків народного артиста України, режисера та актора Євгена Чепурняка, яким на двох вже виповнилось 187 років…

Власне, сам Євген і розповідав ці історії – про те, як батьки рятувались від Голокосту, та як вже йому довелось вивозити їх з Дніпра до Ізраїлю, подалі від «руського миру». Важко було дивитись на людину, яку зазвичай бачили з екранів з посмішкою на обличчі. Сьогодні на обличчі Жені втома, сьогодні розповіді про те, як вранці 24 лютого родину розбудив вибух та в батьківській кімнаті від цього вибило шибки… Як навіть снодійне не могло заставити стареньких заснути в дорозі… Як вони пообіцяли сину обов’язково дожити до Перемоги.
Як і першого ефіру, на зв’язку були гості з різних куточків України, Ізраїлю, Німеччини, США та інших країн світу. А головним експертом та модератором під час програми став директор Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума», історик Ігор Щупак, який спробував порівняти нацизм і рашизм, геноциди XX століття і сьогодення. Жваву дискусію викликали слова Ігоря про те, що «росія та росіяни мають горіти в пеклі»… Чи можна так бажати цілій країні, цілому народу?.. Переважна більшість учасників зійшлися на тому, що так… І так саме колись люди на теренах України бажали згинути нацистській Німеччині з усіма німцями. Адже навіть не підтримка диктаторських режимів, а лише «мовчазна згода» можуть довести не просто до війни, а й до світової пожежі…

Ну а з проєктом «Exodus-2022» та його новими героями маємо зустрітись вже у березні. Слідкуйте за оголошеннями та приєднуйтесь.

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*