ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Експериментальний курс лекцій з вивчення Київського розпису в бібліотеці ім. С. Васильченка для дітей

27 січня 2022 року, в бібліотеці ім. С. Васильченка для дітей урочисто розпочато експериментальний курс лекцій з вивчення Київського розпису під керівництвом члена Національної спілки майстрів народного мистецтва, атестованого майстра декоративного розпису України Світлани Сігіди.

Організаторами розроблено навчально-пізнавальну програму експериментального курсу вивчення Київського розпису в бібліотеці ім. С. Васильченка для дітей.
Метою курсу є вивчення, відтворення та популяризації декоративного розпису, який відслідковується з часів Ярослава Мудрого.
Через освоєння Київського розпису відкрити нові індивідуальні риси народних майстрів та бачення глибинних традицій української мистецької та історичної спадщини. «Джерела мистецтва Київської Русі» саме так можна назвати культурно-мистецькі надбання, які залишила нам древньокиївська Русь.
Давньослов’янська мистецька спадщина відіграла значну роль у формуванні мистецтва Київської Русі. Це фрески і мозаїка Софійського собору, і орнаментовані речі хатнього вжитку, і ювелірні прикраси та інше. Протягом багатьох століть народні майстри черпали ідеї для своїх творів з фресок і мозаїк Софійського собору. Як наприклад, Є. Прибильська в часи розвитку Українського модерну змальовувала орнаменти з фресок, мозаїк і використовувала в своїй майстерні, розроблюючи нові ескізи для вишивок і килимарства. Таким чином «розетки», «пальметки», «міфічні тварини», «плетінка», та інші елементи залишились і відображаються в роботах майстрів до сьогодні.
Традиційна орнаментика Київської Русі переходила з року в рік, зі століття в століття, від майстра до майстра. Історичною основою розвитку української культури упродовж віків і в сучасний період є народна творчість. Народне мистецтво, так само як і професійне, не статичне, а динамічне. В ньому завжди щось відмирає, і навпаки з’являються нові риси. Але основні джерела української орнаментики мають свій початок з Київської Русі. Київський розпис якраз і несе свою інформатику історичну, релігійну і традиційну.

На перший урок завітали митці, творчість яких так чи інакше пов’язана з народними традиціями та мистецтвом: художники, майстри декоративного мистецтва, музиканти, поетеса-бард, філософ, а також, – гостею заходу була музикант, співачка, голова журі Міжнародних фестивалів Леся Королик з Італії.

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*