ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Добрі справи в бібліотеці ім. С. Васильченка для дітей

Робити добрі справи потрібно ПРОСТО ТАК, щодня і щомиті!
Пам’ятаймо, що добро починається з кожного з нас. Щодня творіть добрі справи!
Діти народжуються з потребою віддавати, але, як показують сучасні дослідження, до четвертого класу вони соціалізуються й починають думати більше про себе, ніж про інших. Щоби переломити цю тенденцію й виробити довгострокову звичку піклуватися про ближніх, дітям необхідно трохи допомогти.
Саме власним прикладом дорослі повинні донести до дитини необхідність щоденної практики піклування про ближніх, тварин та птахів.

Так в бібліотеці ім. С. Васильченка для дітей проводяться лекції та інформаційні хвилинки,

під час яких дітям розповідають, як можна допомогти вижити птахам у зимовий період.

❄❄❄Зима важкий час року для пернатих. Сніг укрив землю, приховавши насіння, холод змусив поховалися всіх комах, лише деякі дерева зберегли плоди, так на великих бур’янах можна знайти насіння на стирчать з-під снігу стеблах.
Морози птахів не лякають, лякає зимова нестача кормів. Від неї багато птахів восени відлітають в інші краї (і не завжди на південь, а просто туди, де більше корму, є види, які навпаки летять на північ), але деякі залишаються зимувати з нами, використовуючи той мізерний вибір, що надає їм природа .
І багато людей прагнуть допомогти нашим пернатим сусідам пережити цей важкий для них період, влаштовують підкормові майданчики і годівниці. Але до всього треба підходити зі знанням справи, адже неправильно підгодовуючи птахів легко їм нашкодити з кращих спонукань.
Для початку слід зазначити, що є птахи, які дуже залежать від нас, їх існування безпосередньо залежить від того, надамо ми їм корм чи ні. Є птахи, які виживуть і без нашої допомоги, але з великим задоволенням приймуть її. Є птахи, які годівницями не користуються взагалі, добуваючи корм тільки самостійно. А є види, підгодівля яких вкрай небажана, тому що їх висока чисельність завдає шкоди іншим видам.
Дуже важливо забезпечити безперервну підгодівлю птахів, протягом усього періоду несприятливої погоди в годівниці повинна бути їжа! Вибираючи місце для розміщення годівниці, обов’язково робіть це з урахуванням можливості постійного її поповнення.
🕊Чим можна та чим не можна годувати птахів?
Щоб не нашкодити птахам, потрібно уважно поставитися до підбору продуктів, якими ви будете наповнювати годівниці. Багато людей за традицією або через незнання використовують для годування птахів продукти, які давати їм ні в якому разі не можна.
🕊❗❗❗Ніколи не годуйте птахів хлібом, пшоном, смаженим насінням, солоними та копченими продуктами! Ці продукти дуже шкідливі для птахів, і можуть привести їх до смерті!
Хліб має властивість збільшуватися в об’ємі від вологи, також він здатний до бродіння, і призводить до закупорки органів травлення птахів. Це відноситься абсолютно до всіх сортів і різновидів хліба, цей продукт, незважаючи на популярність, категорично протипоказаний для птахів. Пшоно, на відміну від проса, позбавлене природної оболонки, через це на його поверхні скупчуються окислені жири і шкідливі хімічні речовини, що може привести до смерті птахів. Смажене насіння, як і будь-які смажені продукти, наносять непоправну шкоду печінці птахів, що сильно підвищує ризик смертності.
Чим же можна годувати птахів взимку?
Продуктів, які добре підходять для підгодовування птахів, досить багато. Серед них – пшенична та кукурудзяна крупа, несмажене та несолоне насіння соняшника, просо, пшениця, перловка, квасоля, сочевиця, вівсянка, льон, горох. Чимало птахів прилетять поласувати несолоним салом, яке можна як розмістити в годівниці (порізаним на кубики), так і закріпити шматочками на гілках дерев. Великим птахам припаде до душі також порізаний кубиками гарбуз, морква, якісний корм для собак. Такі продукти можна розміщувати і без годівниць, на відкритих просторах, наприклад, на великих пеньках або в проталинах під деревами.
Враховуючи рекомендації орнітологів, ми сьогодні для синичок і горобців насипали в годівнички насіння та прив’язали до гілочок несоленого сала. Голубів підкормили перловою крупою.

У матеріалі використано інформацію з інтернет-ресурсів та фондів бібліотеки.

Також, ви можете скористатись зведеним «Електронним каталогом ЦБС Шевченківського району м. Києва» , або «Електронним каталогом ЦБ ім. Т.Г.Шевченка для дітей м. Києва»

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*