Одна з найстаріших бібліотек Шевченківського району
Бібліотека міститься у старовинному куточку Києва біля Кмитового Яру, що на Татарці. В її інвентарній книзі запис № 1 було зроблено 16 вересня 1947 року – цю дату ми вважаємо Днем народження бібліотеки, тому що справжня бібліотека починається з книги.
Це одна з найстаріших бібліотек Шевченківського району, заснована 1941 року.
Меморіяльні дошки Тарасу Григоровичу Шевченку встановлені на фасаді Червоного корпусу Київського університету по вулиці Володимирській, 60 та на стіні будинку № 8а по провулку Тараса Шевченка.
За свій довгий вік бібліотека кілька разів змінювала свою адресу поки не розмістилася в мальовничому куточку Києва – на Татарці. Двоповерхове приміщення будувалося спеціально для бібліотеки. Зали книгозбірні прикрашають унікальні гобелени на теми творів Т. Шевченка роботи знаного майстра, заслуженого художника України Олега Машкевича.
Повна добірка видань творів Кобзаря
Ім’я Кобзаря обумовило спеціалізацію книгозбірні: саме на полицях абонементу та читального залу вимогливий читач знайде найбільш повну добірку видань творів Т. Г. Шевченка – від маленької «Захалявної книжки» до сучасних коштовних, чудово ілюстрованих фоліантів.
Поринути у світ новин та інформації допоможе безкоштовний інтернет в бібліотеці. Маємо власну сторінку у соціальній мережі Facebook.
А доторкнутися до народного мистецтва допомагають майстер-класи, виставки та розповіді про народне мистецтво в етнокуточку.
Діти знайдуть для себе багато цікавих книг та забав у Дитячому куточку.
Культ книги і читача
З 2015 року бібліотека бере участь у проекті Української бібліотечної асоціації «Як тебе не любити, Києве, мій!», в рамках якого для киян та гостей міста проводяться прогулянки Лук’янівкою та Татаркою.
З 2018 року в бібліотеці відкрито постійнодіючу виставку експонатів Музею історичного центру Києва, яка оновлюється і доповнюється щопівроку.
Традиційні щорічні творчі акції бібліотеки:
- Шевченківські дні – в березні;
- Пошанувальна хода з нагоди перепоховання Т. Г. Шевченка на Чернечій горі в Каневі – 19 травня;
- День Києва відзначаємо прогулянкою живописними околицями;
- День художника (адже Т. Шевченко в першу чергу був геніальним художником) – друга неділя жовтня;
- Пишемо диктант з української мови – 9 листопада.