Історія бібліотеки
Бібліотека на Дегтярівській заснована у жовтні 1952 року в Бехтерівському провулку, а з 1963 року вона існує за сучасною адресою, вул. Дегтярівська, 32 і є інформаційно-дозвіллєвим центром громади.
18 січня 2024 року на пленарному засіданні ІІ сесії Київської міської ради ІХ скликання в межах кампанії з декомунізації, яка розпочалася після російського повномасштабного вторгнення в Україну, бібліотека отримала сучасну назву. До того вона носила ім’я російського письменника Миколи Чернишевського.
Бібліотека приділяє велику увагу популяризації української літератури, проводить заходи, що сприяють відродженню національних свят, традицій України. Активно використовує свої фонди та фонди інших бібліотек по ВСО та МБА.
Наш девіз: «Для Вас і разом з Вами»
Площа приміщення бібліотеки – 240 м², книжковий фонд – 22,8 тис. примірників. Щорічно обслуговує 3,0 тис. користувачів, кількість відвідувань за рік – 15,0 тис., книговидач – 57,0 тис. примірників.
В бібліотеці розгорнуто експозицію «Дегтярьовські доброчинні заклади», на честь великого добродійника, почесного громадянина м. Києва – Михайла Парфентійовича Дегтярьова.
Для відвідувачів бібліотека стала не просто храмом книги, але й місцем, де можна поспілкуватися з однодумцями та знайти нових справжніх друзів.
До послуг користувачів :
-
універсальний фонд бібліотеки;
-
різноманітні періодичні видання;
-
безкоштовний доступ до мережі Інтернет та WI-FI зони
Етнокуточок «У світі народних звичаїв»
Розпочався етнокуточок «У світі народних звичаїв» з експозиції українських рушників, представлених читачами бібліотеки ще в 2014 році.
Наразі, етнокуточок налічує 20 експонатів: рушники різних регіонів України, глечики, рубель, ціп та інші предмети народного вжитку.
Етнокуточок є улюбленим місцем для проведення народознавчих заходів бібліотеки.
Приходьте з дітками й онуками, в наших залах всім знайдеться місце і справа до душі.