З Днем вишиванки, Україно!
День вишиванки – справжнє народне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та вшанування етнічного вишитого українського одягу. Ідеєю свята є збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення загалом. Головний атрибут Дня вишиванки – вишивана сорочка, яка вважається символом ідентифікації українського народу. Вишиванка – це не лише особливий елемент святкового національного одягу, але й важлива частина культури українського народу. Крізь віки український народ проніс любов до вишиванки та зберіг особливості її створення. Кожен регіон України має свої унікальні та оригінальні мотиви та орнаменти на одязі. Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив’язане до жодного державного чи релігійного. Кольоровими нитками вишиванка вплетена у наші традиції й долі.
За словами істориків та археологів певні елементи вишиванки існували ще на одязі скіфів, які проживали на території сучасної України до нашої ери. За часів Київської Русі також носили вишитий одяг, а згадки про особливе вбрання русинів можна знайти в записах багатьох мандрівників.
Зараз День вишиванки має особливий сенс – українці змушені відстоювати свою національну автентичність і боротися за неї, віддаючи свої життя на страшній війні. Вишиванка є символом нескореності, сучасною зброєю та нерозривним зв’язком поколінь. У мирні часи в багатьох містах проводили концерти, фестивалі, ярмарки та фотосесії. Сьогодні, у час воєнного стану, не проводяться масові заходи, однак кожен із нас може одягнути вишиванку для підтримання духу українців по усьому світу та українських воїнів на фронті.
Зараз особливий час. Ми відчуваємо загострену потребу повертатися до джерел народної творчості, до народних традицій.
До Всеукраїнського Дня вишиванки в читальному залі нашої книгозбірні організовано книжкову виставку-експозицію
«Вишиванки, вишиванки, ніби райдуги співанки».
На виставці представлені видання, які знайомлять з історією українського костюму, технікою вишивки сорочок. Цікавим буде дізнатись про символізм кольорів у вишивці давніх українців, види орнаменту та регіональний вплив на різноманіття візерунків.
Запрошуємо до нашої світлиці, окрім цікавих автентичних українських речей, які ви там побачите, це ще й ну дуууже цікава фотозона!
Приходьте до нас, радо зустрінемо кожного!
Залиште відгук