ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

ЦРБ ім. Є. Плужника інформує: 18 квітня – Міжнародний день пам’яток і визначних місць

18 квітня увесь цивілізований світ відзначає Міжнародний день пам’яток і визначних місць, який засновано з ініціативи Міжнародної ради з питань охорони пам’ятників і визначних місць (ІКОМОС), внесеної 18 квітня 1982 року. Рішення про відзначення дати було прийнято Генеральною Асамблеєю ЮНЕСКО у 1983 році.
З того часу ЮНЕСКО та ІКОМОС провели сотні конференцій, круглих столів, семінарів присвячених проблемі збереження історичної спадщини в світі. Завдяки популяризаторській діяльності цих організацій вдалось зберегти чимало визнаних пам’яток, а також включити до світової спадщини сотні нових.
До речі, в Україні в цей день відзначають власне свято – «День пам’яток історії та культури», який призначено указом Президента України в 1999 році.
З початку російсько-української війни з 24 лютого 2022 року російські окупанти знищили в Україні 189 пам’яток культурної спадщини, зокрема 82 релігійні споруди, 21 меморіальний пам’ятник, 15 будівель, комплексів музеїв і заповідників, 17 будинків культури, театрів, бібліотек. Знищення і пошкодження об’єктів матеріальної культурної спадщини України є грубим порушенням рф, як члену ЮНЕСКО протоколів Конвенції ЮНЕСКО про захист історико-культурних цінностей під час військових конфліктів.

Для наочної демонстрації наслідків військових злочинів рф Український культурний фонд запустив інтерактивну «Мапу культурних втрат».

«Відтепер чи не усі руйнації, які російська армія нанесла культурній спадщині України можна буде переглянути в режимі реального часу.
Така візуалізація їхніх злочинів вкотре буде доводити, що Росія – брехлива країна-терорист, яка, всупереч будь-яким міжнародним правилам ведення війни, міжнародним конвенціям, нищить геть усе на своєму шляху», – наголосив виконавчий директор УКФ Владислав Берковський.
Можливість принаймні візуально оцінити масштаби руйнувань в Україні також спростовує заяви російського керівництва, яке вперто стверджує, що армія росії нібито наносить точкові удари виключно по військових об’єктах.
Війна завжди вимагає від нації більше, бо вона завдає непоправної шкоди національному духу, світогляду й тож самості, намагаючись в першу чергу знищити її символи цінностей, її історію, культуру та мову — саме те, на чому будується її ідентичність. Ось чому охорона культурної спадщини має вирішальне значення у будь-якому конфлікті й тим більше, війні.

Вітаємо всіх причетних до цієї пам‘ятної дати! Спільно працюємо на перемогу і відбудову! Слава ЗСУ! Україна переможе!

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*