До Дня пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 років
і масових штучних голодів 1921–1923 та 1946–1947 рокі
Ціна правди
У бібліотеці ім. Адама Міцкевича було проведено відео перегляд та обговорення фільму «Ціна правди» (пол. «Obywatel Jones»)
польської кінорежисерки Аґне́шки Го́лланд.
В основу стрічки покладено історію Ґарета Джонса, валлійського журналіста та радника британського прем’єр-міністра. У 1933 році шукаючи нових журналістських сенсацій він приїжджає в СРСР, щоб взяти інтерв’ю у Сталіна. Тут Ґарет Джонс знайомиться з журналісткою Адою Брукс , яка розповідає йому про ілюзорну радянську утопію. Попри смертельні погрози спецслужб СРСР, ризикуючи життям журналіст розпочинає власне розслідування існуючої дійсності, прихованої владою. Він дізнається про страшну трагедію українського народу – Голодомор, що замість «комуністичного раю» кремлівська терористична політика, насправді, спрямована на знищення української нації шляхом створення штучного голоду, проведеннями репресій, розстрілів, розкуркулювання, примусових переселень та заслань у концтабори.
Вперше британський журналіст заявив про геноцид українського народу на прес-конференції 29 березня 1933 року, згодом опублікував під своїм прізвищем близько 20 статей в британських та американських газетах. Після цього Гарет Джонс постійно перебував під стеженням радянських спецслужб. Під час подорожі на Далекий Схід у 1935 році Гарет Джонс був застрелений.
Пізніше дослідження Ґарета Джонса стали підґрунтям для написання роману в алегоричній формі «Скотний двір» Джорджа Орвелла .
Світова прем’єра фільму «Ціна правди» про Голодомор в Україні польської режисерки Аґнєшки Холланд відбулася 10 лютого 2019 року в межах 69-го Берлінського міжнародного кінофестивалю де фільм отримав найвищу нагороду «Золотий ведмідь» у номінації «найкращий фільм».
Життя Гарета Джонса розповідає нам про справжні цінності та про ціну правди, яку заплатив журналіст, висвітлюючи трагедію українського народу – Голодомор 1932–1933 рр.
Залиште відгук