ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Бібліотека ім. С. Васильченка для дітей розповідає: Всесвітній день театру

Любі наші читачі! А чи знали ви?

Щороку 27 березня відзначають Всесвітній день театру.

Всесвітній день театру був ініційований в 1961 році Міжнародним інститутом театру, але вперше свято було проведено 27 березня 1962 року. З того часу щорічно у всьому світі відзначають Міжнародний або Всесвітній день театру – 27 березня.
В Києві  близько 50 театрів. Всі вони розраховані на різну аудиторію глядачів, відмінні один від одного за репертуаром, акторським складом та режисерськими знахідками.
Сьогодні ми розповімо про Київський державний академічний театр ляльок.
По-справжньому казковим місцем, де можна поринути у світ дитинства є Київський державний академічний театр ляльок, що знаходиться по вулиці Грушевського на Європейській площі. Це один із найстаріших театрів Києва, який побудовано у формі справжнього казкового палацу. Поряд з театром розмістилися скульптури казкових персонажів, спеціально оформлені фонтани і клумби.
Київський театр ляльок – це справжня казка, яка ожила! Внутрішнє оздоблення театру ляльок оформлено у казковому стилі. А починалася історія Київського театру ляльок у жовтні 1927 року. Ініціатором такої будови у столиці був народний артист України Олександр Соломанський та актриса Ірина Дєєва.
За час свого існування театр перемінив кілька приміщень, переїжджаючи з однієї адреси на іншу. І от, в 2005 році в Хрещатому парку виріс казковий замок – новий і тепер уже постійний будинок Київського академічного державного театру ляльок.

Автором проекту є архітектор Віталій Юдин. У новому театрі два зали для глядачів (на 300 і 110 місць), дитяче кафе й музей антикварних ляльок, у якому зібрана колекція маріонеток з різних країн.
На пагорку, відкритий до огляду, височіє казковий замок з башточками й шпилями.
11 листопада 2006 року навколо лялькового театру з’явилися нові казкові персонажі. У маленької Дюймовочки, яка сидить на квітці посередині фонтана, з’явилися друзі. На терасі 2 поверху з’явився Буратіно, що радісно розмахує золотим ключиком. У нішах виросли фігури сумного П’єро й Мальвіни з пуделем Артемоном. Трохи нижче коштує шарманщик татусь Карло зі своєю старою шарманкою.
До війни у репертуарі Київського театру ляльок були такі спектаклі як: «Таємниця королеви доріг», «Декамерон», «Лісова пісня», «Божественна комедія», «Маша й ведмідь», «Пан Коцький», «Кіт у чоботах», «Попелюшка», «Дюймовочка», «Бридке каченя» та інші.

 

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*