ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Бібліотека №122 для дітей представляє рубрику «Видатні люди України»

  Бібліотека №122 для дітей представляє вашій увазі рубрику «Видатні люди України»

6 квітня 1965-го у Кривому Розі на Дніпропетровщині народився український бандурист, поет і бард Едуард Драч.
Мати – терапевт, батько – інженер-електрик. Навчався він у музичній школі по класу скрипки. Закінчив Дніпропетровський медичний інститут. Працював невропатологом у Черкасах і Києві. Зараз – невропатолог і реабілітолог у столичній клініці «Меддіагностика».
Грає на гітарі, кобзі, старосвітській бандурі, колісній лірі, гуслях, скрипці та фортепіано. Виконує традиційний кобзарсько-лірницький репертуар, авторські та козацькі псалми, лицарські й богомільні пісні, невольничі плачі, духовну та світську лірику. Учасник спільноти Київського кобзарського цеху.
1989-го став лауреатом фестивалю «Червона рута». Рік виступав у складі гурту «Рутенія». Був гітаристом і вокалістом. Серед улюблених книжок – «Ясса» Юрія Мушкетика, «Ворошиловград» Сергія Жадана.
Бардівську пісню в радянські часи можна було почути тільки у спеціально відведених місцях. Під невсипущим оком комсомолу і партії створювали клуби самодіяльної пісні. А фестивалі влаштовували подалі від міст. На сцені не дозволяли грати пісні не членів Спілки композиторів.
Кілька років займався психіатрією. Покинув, бо занадто переймався. У Кривому Розі виступав у КВК.
30 років тому взяв участь у першому фестивалі «Червона рута» (відбувся 17–24 вересня 1989 року в Чернівцях. – Країна). Пройшов відбір разом з Андрієм Миколайчуком. До фестивалю він виступав по весіллях і був акомпаніатором у дитсадку. Поводився, як весільний тамада. Але для «Червоної рути» змінив імідж: одягнув галіфе з фраком.
На фестивалі вперше виконали гімн України. Тричі. Спочатку – в стилі Джиммі Хендрікса – його заграв на гітарі Славко Галатин із дуету «Дарка і Славко». Почав імпровізувати, і раптом виринула мелодія гімну. Народ підхопив. Потім ще раз заспівала діаспора на заключному концерті. Втретє виконав Василь Жданкін.

Людей, які приходили із синьо-жовтими прапорами, міліціонери били і відвозили у відділки. За лауреатами стежили. Коли вони йшли на заключний концерт, «Товариство Лева» (одна з перших незалежних організацій в УРСР, створена у Львові 19 жовтня 1987 року. – Країна) проривалося зі стягами, наче в бій. Трансляція «Червоної рути» була не пряма, а «крива». Події на екрані запізнювалися на 5 хвилин. За цей час вирізали моменти, де в натовпі з’являлися синьо-жовті прапори. Але потім місцеві телевізійники напоїли київську журналістку, яка не пропускала крамоли в ефір. І синьо-жовті прапори таки показали.
Едуард Драч брав участь у Революції гідності.

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*