ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Бібліотека № 122 для дітей інформує: 1 квітня – Міжнародний день птахів

Бібліотека № 122 для дітей інформує: 1 квітня – Міжнародний день птахів!

День птахів – це час прильоту пернатих із зимівель. За традицією в цей час в очікуванні пернатих розвішуються шпаківні, дуплянки та інші «пташині будиночки».
Повернення птахів святкується також як прихід весни.
Птахи зачаровують нас своєю свободою, співом, цікавою поведінкою. Недарма ж дуже часто митці змальовують у своїх роботах дивних і гарних пташок, а люди називають лагідно один одного пташиними назвами, аби передати весь колорит та неповторність своєї любові та гарного ставлення.
А ще українська мова є майже синонімом до слова «солов’їна», що означає – милозвучна, співуча, мелодійна!
Загалом же пташки, окрім того, що радують наші душі, є ще й важливою ланкою в екосистемі та головними помічниками для природи. Головне ж, що хочеться донести, згадуючи про це свято: ми так само повинні допомагати пташкам, як вони нам. Адже турбота про птахів – це не лише екологічна проблема, а велика й важлива проблема, що стосується кожного.
А які ж птахи зимують в Україні, і як вони добувають собі їжу?
Наприклад синичка – велика трудівниця. Готуватись до зимового голоду вона починає ще весною або влітку. І до зими ця маленька пташечка може назбирати і сховати до 15 кг насіння і зернят. Проте взимку не завжди їй вдається знайти схованку. Тому доводиться шукати їжу під снігом або харчуватися у годівничках.
Як це не дивно звучить, але чим більші морози, тим спокійнішими виглядають снігурі. Зазвичай вони літають невеликими зграйками до 10 осіб. У люті морози снігурі сидять нерухомо і лише час від часу «оживають», щоб з’їсти яку-небудь ягідку чи насіння.
Горобчики невибагливі у виборі їжі, проте взимку ці маленькі сірі пташечки потребують допомоги людини. Харчуються горобчики насінням, зерном, хлібними крихтами.
Дятли можуть як відлітати у теплі краї, так і зимувати у рідних лісах. Зимують вони у дуплах, які самі й видовбують. Зазвичай дятли харчуються комахами, ягодами і насінням, але взимку їхній раціон значно звужується. Їх рятує насіння ялинових і соснових шишок.
Сойки завчасно готуються до зими. Раціон сойки дуже різноманітний: комахи, ягоди, насіння, зерно, горіхи. Але взимку вони харчуються переважно жолудями. Ще восени сойки шукають жолуді і ховають у дуплах дерев, між корінням, під пеньками. Причому ховають лише відбірні жолуді, тому нерідко весною вони проростають.
Омелюхи прилітають до нас в Україну з півночі: тайги та лісотундри. Живуть переважно у лісах. До населених пунктів не прилітають і не наближаються. Тому їх можна побачити лише далеко від «цивілізації».
Щиглики зимують у ярах та на узліссі. Взимку, переважно, харчуються зерном, тому їх часто можна зустріти на подвір’ї будинків, які розташовані близько до лісосмуги.
Також поодинокі перелітні птахи вже також з’являються. Так, у числі перших з теплого Середземномор’я на батьківщину повертаються шпаки.
Після шпаків, а то й разом з ними, повертаються білі трясогузки. Не менш цікаво спостерігати за процесом повернення додому птахів надзвичайної краси − лелек. До нас повертаються у середині-наприкінці березня. До речі, лелеки повертаються в одне гніздо протягом 10 років. Найчастіше до 5-10 квітня повертаються у рідні краї ластівки.

Весняний спів птахів збадьорює і піднімає настрій і почувши його, ми вже точно знатимемо, що настала справжня весна!

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*