17 листопада у бібліотеці №9 для дітей відбувся онлайн-захід «Астрід Ліндгрен і війна».
За вікном бібліотеки засніжені дерева, а у нас у гостях – Астрід Ліндгрен📚.
Вона пишається, що законсервувала 20 кг яєць! Бо ж війна і видають лише по 7 за картками. Проте, здається, так і не скуштувала ці консерви, бо яйця з продажу не зникли. А чоловік отримав підвищення зарплатні.
– Pociя, – каже, – не окуповує Польщу зі свого боку, а йде захищати «pociйськомовне населення», уявляєте, як той Cталін бреше?
– Дуже добре уявляю!
– А про фугасні бомби на Гельсінкі? СРСР заявляє, що то «гуманітарна допомога – ящики з хлібом»! Місто палає, а вони отак брешуть!
– Так, люба, Астрід, ми все це дуже добре уявляємо…
Ми часто думаємо про письменників, як про королів, що сидять у білих баштах. Їх обходять побутові турботи чи жахіття війни, єдина робота і турбота в них – писати книжки і насолоджуватися визнанням.
Свою першу книжку про пригоди дівчинки-сироти «Піпі» Астрід Ліндгрен створила якраз під час війни. Ця дещо «ненормальна» на думку самої письменниці історія подарувала наснагу і розраду спочатку рідним дітям, потім усім маленьким шведам, а далі – дітям багатьох країн.
Правдиві попри фентезійність, сповнені величезного родинного тепла, живі і натхненні, – її історії дарують радість і сьогодні.
Читайте їх разом з дітьми і просто для себе!
Залиште відгук