ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

АРТ-ДЕТЕКТИВ: ЗЛОЧИН У СВІТІ МИСТЕЦТВА

Українська письменниця Євгенія Кононенко в газеті «Україна молода» від 13 січня 2010 року пише: «Мистецький детектив – одна з найбільш вдячних форм організації художнього тексту … Витвори мистецтва найбільшою мірою надаються на роль матеріальних об’єктів покладання духовного змісту. А якщо письменник ще й демонструє знання, якого не мають рядові читачі – мистецький ринок (як аукціони, так і чорний), технології вироблення й підробки, знання реалій Середньовіччя, коли вироблялися найзагадковіші малярські шедеври – до його книги виникає особливе зацікавлення навіть у колах тих, хто нібито ніколи не цікавився гостросюжетною літературою, або принаймні публічно демонструє зневагу до цього жанру».
Артефакт-детектив – серія книг для літературних гурманів: вишукана інтрига, історичний антураж, ексклюзивні сюжети. Головним персонажем неодмінно є артефакт – витвір мистецтва. Створений у минулих століттях, він породжує спочатку ажіотаж, авантюрні пригоди, а згодом і злочин. Покарання відстрочено, його час настає саме зараз – в романах сучасних письменників, що працюють в жанрі інтелектуального, мистецького детективу.
Хто такий Мікеланджело – знає кожен, а ось про те, що в нас є свій «Мікеланджело українського бароко» (як назвали його європейські мистецтвознавці), геніальний скульптор Іоанн Георг Пінзель – практично ніхто. Віднайдення і широка презентація робіт майстра на Скульптурному салоні в Українському Домі в Києві, численні публікації в пресі спонукали до написання арт-детективів аж трьох українських письменників: Є. Кононенко «Жертва забутого майстра», В. Єшкілєва «Втеча майстра Пінзеля» та частково – Г. Вдовиченко «Пів’яблука». Головна інтрига в історії Іоанна Георга Пінзеля – його поява і зникнення. Взагалі немає даних ані про його походження, ані про те, коли і де він помер. Він міг просто імітувати свою смерть. Друга інтрига – його творчість, в якій поєдналося божественне і демонічне.

📖Дія *«Жертви забутого майстра» Євгенії Кононенко відбувається в наш час: герої блукають Львовом і шукають загадковий манускрипт Пінзеля, в якому нібито приховано безцінну інформацію про секрети творчості.

Головний герой теж скульптор, більше того, він вважає себе реінкарнацією великого Пiнзеля.

📖Роман, написаний Володимиром Єшкілєвим, «Втеча майстра Пінзеля» – є однією з версій останніх місяців життя Пінзеля, сповнений містичними подіями й релігійними настроями.

Сюжет розгортається на Західній Україні в середині 18-го століття, коли чаклунство не було дивиною, а людину, наділену талантом, сприймали як слугу диявола.

Галина Вдовиченко в романі **«Пів’яблука» рушійною силою сюжету зробила майстерно вирізане з дерева яблуко з секретним механізмом, творцем якого нібито був майстер Пінзель. Яблуко було куплено в якоїсь загадкової особи на «блошиному» базарчику у Львові, і містило воно в собі магічну силу змінювати долю людини на кращу. Це чудовий роман про чотирьох подруг, які зміцнили свою дружбу та стали щасливими.

Ще один захоплюючий арт-детектив побудовано вже на київському грунті з київськими реаліями: роман Олеся Ільченка «Місто з химерами».
Це цікава розповідь про життя і творчість видатного архітектора Владислава Городецького, про Київ початку 20 століття та Київ сьогоднішній, містична загадка «трикутника» в самому центрі міста. Хто допомагав творити геніальному архітекторові – ангели чи демони?

Київська тематика панує і в романі Сергія Пономаренка «Кассандра».
До рук київського торговця антикваріатом потрапляють роботи нещодавно померлого художника, який кілька років прожив в Індії. З героєм кояться дивні та зловісні події. Виявляється, члени однієї з найзагадковіших індійських сект – агхори – полюють саме за цими картинами, оскільки впевнені, що ті мають містичну силу, бо написані фарбами, до яких додано людської крові.

                                                                                                                                                                     Н. Гребельник – завідувачка бібліотеки ім. Т. Шевченка для дорослих

*Кононенко, Є. Жертва забутого майстра : роман / Є.Кононенко.- К.: Грані-Т, 2007. – 180с.
Можете знайти в бібліотеках: ім. Є. Плужника; ім. М. Костомарова; ім. О. Теліги.

**Вдовиченко, Г. Пів’яблука: роман / Галина Вдовиченко. – К.: Нора-Друк, 2008. – 239с.
Можете знайти в бібліотеці  № 135.

Далі буде …

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*