Бібліотека ім. Ошера Шварцмана разом з партнерами запрошує з 1 по 19 травня 2023 року відвідати виставку художніх робіт
Альберта-Лейзера Фельдмана «Обереги нашої пам’яті» (дерево, олія, спеціальна авторська техніка, скління).
Бувають часи, коли захисту потребують усі. Кожному хочеться, щоб міфічний янгол-охоронець, чи реальні воїни добра додали сили слабкому, надали прихисток знедоленому, повернули здоров’я хворому. Йдеться не про містику, а про бажання дива, можливості доторкнутися до могутності символів і знаків, які так часто коригують долю. Саме про виставка «Обереги нашої пам’яті». Про символи та знаки. І найголовніший з них – велика і стародавня хáмса (араб. خمسة, خمسة, חמסה – «п’ятірка», йад ха-хамеш, «рука п’яти») – близькосхідний захисний амулет у формі відкритої долоні з п’ятьма пальцями. У євреїв він називається – «рука Міріам». Це універсальний знак захисту, образ заступництва наших єврейських праматирів, предків. Багатозначне зображення хáмси і в інших народів – в ісламі п’ять пальців на руці означає сімейство пророка Мухаммеда. Також хамса символізує п’ять стовпів будь-якої релігії – віра, молитва, вчителі, обмеження, благодійність. Хáмсу також пов’язують із п’ятьма книгами Тори. Часто Хáмсу використовують як захисний амулет будинку або бізнесу. Її можна знайти біля входу в будинок, у машині, браслетах і у вигляді кулонів. Часто в центр хамси поміщають інші символи – зображення риб, очей або зірку Давида. На хáмсах, що представлені на виставці, зображенно єврейське життя, те що нагадує нам про нашу історію, містечка звідки ми вийшли, наших предків.
Автору здається символічним таке поєднання стародавнього амулета, та історичних образів, які спливають у пам’яті, коли ми думаємо про іудаїзм, єврейський світ, про ідишленд. Нехай ці мистецькі спогади стануть відправною точкою і кожен із глядачів зможе вирушити в чудову подорож вашою пам’яттю та фантазією, і вона зможе зміцнити ваш дух та віру.
Автор робіт – Альберт-Лейзер Фельдман – ізраїльський та український художник, громадський діяч, доктор психології, засновник Інституту розвитку громадянського суспільства імені Голди Меїр, Голова Ізраїльської медичної місії, співзасновник «Форуму Добрих Справ».
Лікар та психолог за освітою в останні роки професійно займається живописом, є членом ізраїльської та Національної спілки художників України.
Особливістю творчості Альберт-Лейзера є здатність поєднувати мистецтво та професійну діяльність.
Живопис Фельдмана – це характерні портрети, емоційні пейзажі, жанрові сцени, соковиті натюрморти. Живописна манера – різноманітна та часом несподівана. Темою його творів є переважно релігійне життя єврейського народу. До переліку робіт автора входять групові та персональні виставки в музеях та галереях України. Картини зберігаються в приватних і музейних колекціях (київський Музей Шолом-Алейхема, Музей історії міста Києва, Національний музей «Київська картинна галерея», Ізраїльський культурний центр у Києві).
Чекаємо гостей за адресою: м. Київ, вул. Стрітенська, 4/13 (вхід із двору). Довідки: +380 44 2723918, hope-fest@ukr.net
Виставка працює в режимі роботи бібліотеки. Вхід вільний.
Залиште відгук