ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Анонс!📢 Година пам’яті «100-річчя Другого Зимового походу Армії УНР»

15 грудня 2021 року о 12:00 в Центральній районній бібліотеці ім. Є. Плужника відбудеться година пам’яті,

присвячена 100-річчю Другого Зимового походу Армії Української Народної Республіки.

Другий Зимовий похід Армії УНР/Листопадовий рейд – партизансько-повстанська операція Армії УНР у жовтні–грудні 1921 року, організована, щоб підняти збройне повстання проти більшовицької влади та відновити українську державність. Українська повстанська армія – так називалася Волинська група військ (загалом у рейд вирушило три групи: Волинська, Подільська, Бессарабська) під командуванням генерал-хорунжого Юрка Тютюнника. Під час рейду більшовики захопили в полон частину Волинської групи та розстріляли під Базаром 361 її вояка. Ця страта стала першою масовою позасудовою розправою радянських каральних органів над українцями в часи революції. Подільська група після трагедії під Базаром продовжила рейд до радянсько-польського кордону і перетнула його 6 грудня. Так закінчився похід, який став заключним акордом Української революції 1917–1921 років.
Другий Зимовий похід став героїчною сторінкою історії українського державотворення. Він не приніс очікуваних результатів – підняти загальноукраїнське збройне повстання не вдалося. Але відвага і самопожертва учасників рейду є взірцем виконання обов’язку перед народом і державою.
Наш гість – Клименко Наталя Михайлівна, директорка Музею історичного центру міста Києва, заслужений працівник культури України розкриє нам героїчні сторінки та окреслить весь хронологічний контекст тих буремних подій в історії України в боротьбі за свою державність.

Долучитися до Години пам’яті можна в реальному часі на 👉фейсбук-сторінці Центральної районної бібліотеки ім. Є. Плужника.
Під час 📽прямого ефіру є можливість отримати відповіді на актуальні питання за темою заходу.

#Українська_революція_1917_1921
#Другий_Зимовий_похід_Армії_УНР
#Українська_повстанча_армія
#Бібліотека_Плужника

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*