В останні дні вересня, щорічно, українська громадськість відзначає одну з найтрагічніших подій Другої Світової війни, яка стала історією не лише України, а й всього світу – масового вбивства німецькими окупантами мирного населення в урочищі Бабин Яр у Києві.
Бабин Яр – світовий символ Голокосту в Україні, один із найбільш масштабних злочинів знищення єврейського населення нацистами під час Другої світової війни Лише за два осінні дні – 29 і 30 вересня 1941-го – карателі розстріляли понад 33 тисячі євреїв: жінок і дітей, чоловіків і людей похилого віку. А в наступні два роки Бабин Яр став місцем регулярних розстрілів, останні жертви були страчені 5 листопада 1943-го. Точна кількість жертв невідома й до сьогодні. Фахівці сходяться на тому, що в часи нацистської окупації у Бабиному Яру знищено понад 100 тисяч осіб.
З метою вшанування жертв злочинів, скоєних нацистами під час окупації столиці України, – мирних жителів усіх національностей, військовополонених, данини пам’яті страшній трагедії, яка сталася 79 років потому в Бабиному Яру, в бібліотеці ім. М. Чернишевського з 27.9.2020 року розгорнуто перегляд літератури «Бабин Яр: без права на забуття».
Залиште відгук