ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Творча зустріч з актором театру і кіно Дмитром Лінартовичем в ЦРБ ім. Є. Плужника

11 березня 2020 року до Дня українського добровольця в Центральній районній бібліотеці ім. Є. Плужника

відбулась творча зустріч з актором театру і кіно Дмитром Лінартовичем.

У читальній залі  зібралися відвідувачі бібліотеки, щоби віддати  шану мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, шану добровольцям – всім тим, кому Україна дорожча за життя.
День українського добровольця, який в Україні відзначається 14 березня, – це і нагадування нам всім, що одного разу, ставши на захист Батьківщини, ми назавжди залишаємось її добровольцями, воїнами доброї волі.
Історично так склалося, що добровольці — це феномен, притаманний українській армії. Уся Запоро­зька Січ — структура з добровольчих батальйонів, які століттями боронили Україну. Козаки були вільними: самоорганізовувалися й розходилися за потребою.
Такі добровольчі настрої проявлялися в різні періоди історії України, особливо, коли виникала реальна загроза державності.
Інший яскравий приклад, але вже з нової історії України – це легіон Українських Січових стрільців, що також формувався виключно на добровольчих засадах. До лав Українських Січових стрільців записалося майже 20 тисяч добровольців. Варто зауважити, що тоді, в 1914 році, так само як і в 2014, українські добровольці нічого не мали: вони були найгірше озброєні, взуті й одягнені. Але, попри це, зажили слави як найвідважніші вояки.
Найновіший приклад – це Революція Гідності та початок воєнних дій на сході України. Саме завдяки добровольцям, їхній мужності, відданості національним інтересам і щирому патріотизму вдалося зупинити російського агресора, дати змогу мобілізувати сили в тилу й озброїти армію. Українські добровольці стали гордістю українського народу, адже  незмінним залишається волелюбний дух, незламність і здатність до самопожертви, яка дивує увесь світ.
Про справжніх героїв, які були завжди й не перевелися досі,  ми сьогодні говорили  мовою мистецтва: кіно, музики, поетичного слова. Адже, через призму мистецтва різних жанрів  ми маємо можливість  проносити і зберігати образ і сенс подій.
Наш гість  Дмитро Лінартович –  актор, музикант, автор текстів і музики презентував гостям свій музичний  альбом «Мобілізація», що складається із  пісенних балад на військову тематику. У цих 13 треках стільки емоцій, чесно написаних і проспіваних тим, хто пройшов війну на сході України.
Коли творчі люди потрапляють у жорна жорстокого часу, вони по-особливому відчувають все, що відбувається довкола. По-особливому сприймають та інтерпретують реальність, яка для більшості залишається хронікою у випусках новин. «Мобілізація» – не просто пісні, це справжня моновистава, часто – натягнутий нерв. Але у цьому міцному, сталевому нерві є місце для ніжності та чуттєвості. Дмитро Лінартович каже, що не може співати про війну, «як про прогулянку парком, про голод, як про щось святкове, про людину, яка пройшла фронт, як про відвідувача кав’ярні, що спокійно сидить і п’є каву».  Емоційно, щиро, відверто, по – справжньому звучали балади «Сапер», «Волонтерка», «Бойовий офіцер», «Медсестра», «Вісім метрів», «Я повернусь», «Втеча», «Морський піхотинець» та інші.
Учасники зустрічі, переглянувши трейлери до фільмів, ознайомились з кінороботами  Дмитра Лінартовича, в яких актор зіграв головні ролі: «Той, хто пройшов крізь вогонь» (2012 р.), режисер  Михайло Іллєнко – льотчик Іван Додока,  «Осінні спогади» (2016 р.), режисер Алі Факхр  Мусав – Анатолій, солдат, учасник АТО, «Толока» (2019 р.), режисер Михайло Іллєнко – козак Іван Ярошенко.
Фільм «Толока» став таємною зброєю проти воєн і знищення України. Дуже приємно і почесно, що напередодні Всеукраїнської прем’єри цього  фільму,  виконавець однієї з головних ролей – Дмитро Лінартович  завітав до   нашої бібліотеки.

Щиро дякуємо і до нових зустрічей!

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*