11 грудня до нас в Бібліотеку на Дегтярівській завітала етнологиня, кандидатка історичних наук, провідна наукова співробітниця
Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології, дослідниця народної культури – Галина Бондаренко.
Все своє життя вона присвятила вивченню етнокультурної спадщини українців. Зустріч була присвячена традиційним головним уборам українців. Говорили про різні їх типи, призначення, милувалися світлинами. Особливу увагу приділили хусткам.
Українська хустка є складовою народного вбрання, вона відображає дух часу, розвиток суспільства, смаки, соціальний стан жінки, вірування, була незмінною супутницею у житті прекрасної половини людства від народження до самої смерті. Мала захисну функцію, оберегову і естетичну. По хустці можна було визначити станову приналежність, вікову і сімейну ознаку, події, що відбувалися в родині. Хустка служила завершенням ансамблю одягу.
Оспівувалась в піснях, віршах, згадувалась в приказках та в іншій усній народній творчості.
Особливе захоплення присутніх визвав майстер-клас пов’язування хусток. Пані Галина показувала традиційні техніки, розказувала їх функції та значення в обрядах. А ми всі пробували відтворити все побачене на собі. Як же хустка пасує жінкам – прикрашаючи обличчя, створивши чарівний образ!
Приємно, що українська хустка знову стає трендом, який використовує багато дизайнерів у своїх модних колекціях. ЇЇ вивчають та повертають до повсякденного гардеробу.
Дуже дякуємо Галині Бондаренко!!!
Домовились про наступні зустрічі, присвячені нашій етнокультурній спадщині.
Вже їх чекаємо! Слідкуйте за нашими анонсами!
Детальніше про захід ТУТ
Залиште відгук