Багато з тих, ким під час повномасштабної війни опікується Всеукраїнський благодійний фонд «Заради тебе»,
стали читачами бібліотеки ім. Ошера Шварцмана.
Серед них є й ВПО – люди, хто втратив свої домівки, часто – статки, здоров’я, дехто – рідних. І потрібні їм не тільки книжки, а й моральна підтримка, спілкування, гостинність.
Двоюрідні сестри – одна з Лисичанську, друга з Краматорську. Родом обидві з Мар’їнки. Таких історій сьогодні десятки, навіть сотні тисяч. Здавалось би – переселенці з гарячих точок Луганщини та Донеччини: що може бути нового в їх розповідях? Нового, може, й ні. Але коли в цій історії переплітаються долі декількох поколінь, коли спілкуючись ти бачиш живу історію Донбасу ХХ-ХХІ століття…
Тут є майже все, щоб зрозуміти – Донбас не «руській мір», він український: походження деяких топонімів, Голодомор, україномовність, поневіряння 2014 та 2022 років, яким, звісно, приділена більшість часу та уваги. І, як «вишенька», – історія про те, як під час нацистської окупації населення Мар’янки врятувало життя своїх сусідів-євреїв…
Замість намічених 15-20 хвилин вийшло більш ніж годинне інтерв’ю, якому, справді, варто приділити увагу і час. І разом з авторами цього сюжету побажати гостям якнайскорішої Перемоги, миру та повернення до рідних домівок, на звільнений український Донбас.
Залиште відгук