У бібліотеці ім. М. Костомарова відбулася інформаційна хвилинка, присвячена життю і творчості українського художника,
автора картини «Запорожці пишуть листа турецькому султану» – Іллі Рєпіну.
Батько художника походив із козацького роду на прізвисько Ріпа. Малювати Ілля почав ще змалку. Перші уроки малювання давав двоюрідний брат. Пізніше хлопця віддали на навчання в корпус топографів, згодом пішов учитися іконопису в майстерню Бунакових, підробляв розписуванням храмів.
У 1863 р. Рєпін вирушає підкорювати Санкт-Петербург. Вступає до малювальної школи Товариства заохочування художників, де на талановитого юнака звертає увагу художник Крамской. З другої спроби Рєпін вступає до петербурзької Академії мистецтв, яку закінчує, отримавши золоту медаль, шість років стажується в Парижі.
Попри те, що Ілля Рєпін став частиною культурного світу Російської імперії, зв’язків із Україною він ніколи не поривав, лишивши на згадку цілу серію картин на українську тематику. Найвідоміша з них – «Запорожці» – написана під впливом відомого дослідника історії козацтва Дмитра Яворницького, з яким художник тісно приятелював. Його ж Рєпін і зобразив у центрі композиції в образі писаря. На отримані від картини кошти Рєпін купив собі маєток під Петербургом, де й прожив до кінця життя.
Інформаційна хвилинка стала чудовою нагодою для всіх присутніх ознайомитися з життям художника та поглибити своє розуміння про його творчість.
Залиште відгук