Історичний злам 60-тих років минулого століття приніс таку жадану духовну відлигу. Теплі людські зв’язки ставали сенсом і натхненням для творчості. Україна того часу була багата на яскраві творчі тандеми, але подружжя Горської і Зарецького залишиться в історії яскравими представниками не тільки мистецтва, але й дисидентського та правозахисного руху. Творчість, зокрема, Алли Горської, її яскрава особистість, громадська активність залишили важливий слід в історії української культури.
В бібліотеці ім. А. Костецького для дітей знайомила учнів 9-А класу Київської гімназії № 154
з видатною художницею-шістдесятницею Аллою Горською її онука Олена Зарецька.
В творчості Алли Горської поєднувалися академічний стиль, авангард, бароко, елементи народного мистецтва, вона займалася мозаїкою, монументальним живописом. Її роботи ще зі студентства експонувалися на всіх головних виставках Союзу. Алла Горська була членкинею створеного у Києві Клубу творчої молоді «Сучасник», саме учасників цього клубу пізніше назвуть «шістдесятниками». Вони не були ворожими до Радянського Союзу, але жадали змін і правди.
На жаль, активна політична позиція Алли Горської призвела до трагічних наслідків. Друзі Горської не мали сумнівів: то було сплановане і реалізоване спецслужбами вбивство. Надто сильним і непересічним суперником була для них художниця.
Заглиблення в культуру шістдесятництва відкрило юнацтву досі невідому їм сторінку життя і творчості видатного творчого подружжя.
Олена Зарецька презентувала Бібліотека імені А.Костецького для дітей ЦБС Шевченківського району м.Києва підбірку книг
про життя яскравих представників плеяди нескорених Алли Горської та Віктора Зарецького.
Залиште відгук