ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Віртуальний поетичний діалог «У серці Крим: поезії кримськотатарських авторів» /Проєкт ЦРБ ім. Є. Плужника «Кримський профіль України»/

Центральна районна бібліотека ім. Є. Плужника 

Віртуальний поетичний діалог

 «У серці Крим: поезії кримськотатарських авторів»

/Проєкт ЦРБ ім. Є. Плужника «Кримський профіль України»/

Щорічно 18 травня Україна відзначає День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, трагедії, що забрала десятків тисяч  життів корінного населення Криму.

Починаючи із 18 травня 1944 року за наказом Сталіна було розпочато депортацію кримських татар з рідного півострова до Середньої Азії. За офіційними даними СРСР, у віддалені регіони Радянського Союзу депортували близько 200 тисяч кримських татар. За даними самоперепису, який провів Національний рух кримських татар — більше 423 тисяч.

Радянська влада  звинуватила увесь кримськотатарський народ у масовій співпраці з нацистською Німеччиною під час Другої світової війни. Таке звинувачення не було законним, адже, за міжнародним законодавством, жоден народ не може і не повинен бути відповідальним та покараним за дії, які скоїли окремі представники цього народу. Радянський тоталітарний режим прагнув знищити всі сліди присутності кримських татар ‒ понад 40 років у переписах населення СРСР згадки про кримських татар були заборонені. Під час каральних операцій на півострові знищено культурні та історичні пам’ятки, змінено історичні назви місцевостей, заселено вихідців із росії та інших республік.
Сьогодні кримськотатарський народ знову не може почуватися як вдома на своїй рідній землі. З початком окупації росією Кримського півострова у 2014 році історія повторюється. Тисячі кримських татар змушені були знову покинути рідні домівки.

Віддаючи данину пам’яті всім жертвам геноциду кримськотатарського народу, ЦРБ ім. Є. Плужника

пропонує вашій увазі найкращі зразки кримськотатарської поезії, які ввійшли в антологію

«Крим, який ми любимо».

 

 

 

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*