«Мова – це всі глибинні пласти духовного життя народу,
його історична пам’ять,найцінніше надбання віків,
мова – це ще й музика, мелодика, фарби, буття, сучасна,
художня, інтелектуальна і мислиннєва діяльність народу».
/Олесь Гончар/
21 лютого в Україні, як і в усьому світі, відзначається Міжнародний день рідної мови.
Зважаючи на ту величезну роль, яку відіграє рідна мова в житті та історії кожного народу, ЮНЕСКО на XXX сесії Генеральної конференції, що проходила з 26 жовтня по 17 листопада 1999 року в Парижі, ухвалила відзначати 21 лютого як Міжнародний день рідної мови. Головна його мета – показати важливість та підтримати самобутність кожної окремої мови світу.
З нагоди відзначення цього дня в бібліотеці ім. А. Міцкевича було презентовано книжкову виставку
«Чарівні звуки, рідне слово – моя сердечна українська мова».
Перший розділ книжкової виставки висвітлює давню історію походження, складний шлях збереження, розвитку та удосконалення національної мови українського народу і представлений науково-популярними виданнями Станіслава Губерначука «Прадавність української мови», «Трипілля і українська мова»; Наталії Бурдо, Михайла Відейка «Трипільська культура. Спогади про золотий вік»; Ярослава Радевич-Винницького «Історія української мови: іноетнічні персоналії»; Алли Коваль «Спочатку було слово»; Івана Огієнка «Історія української літературної мови»; «Українська мова у ХХ сторіччі: історія лінгвоциду»; Степана Бевзенка «Історія українського мовознавства. Історія вивчення української мови» та інші.
У другому розділі книжкової виставки представлена література, яка розповідає про сучасну культуру українського мовлення, а саме: «Сьогодення українського мовного середовища»; Олександр Пономарів «Культура слова»; Святослав Караванський «Пошук українського слова, або боротьба за національне «Я»; Ольга Олійник «Світ українського слова»; Світлана Шевчук, Тетяна Лобода «Українська мова на щодень, на щомить»; Наталія Клименко, Павло Мельник-Крисаченко «Українська легко!» та інші.
Безперечною окрасою виставки є тематичний збірник класичної та сучасної поезії «Найдорожчий скарб: слово про рідну мову». Окрім поезії в ньому зібрані вислови видатних діячів політики, літератури, науки і мистецтва з різних країн світу про українську мову, її витончену красу, багатство й місце у світовій культурі, рівноправ’я у вільному колі народів.
Залиште відгук