Бібліотека ім. Ошера Шварцмана разом з Музеєм Шолом-Алейхема (філія Музею історії м. Києва) продовжує розповідати
про видатних особистостей минулого та сьогодення у проєкті «Натхненні Києвом».
Чергова зустріч «Під знаком «Чорного квадрату», що відбулася 9 лютого, ми присвятили 145-річчю від дня народження
всесвітньовідомого художника Казимира Малевича, який народився у Києві…
145? А може, й ні… Так, різні джерела вказують на різні роки народження – чи то 1878-й, чи то 79-й (принаймні, так записано у метричній книзі римо-католицького костела св. Олександра). Але навіть така неточна «кругла» дата стала приводом згадати майстра авангарду, засновника супрематизму, фундатора кубофутуризму, педагога та теоретика мистецтва.
За словами художника, мистецтвознавця, завідувачки Музею Шолом-Алейхема Ірини Климової, яка власне і розповідала про долю та творчість митця, просто неможливо у відведений час для бесіди детально розповісти про все життя і творчість такої непересічної людини. Але такі культурологічні проєкти, як «Натхненні Києвом», ставлять за мету нагадати про імена співвітчизників, якими маємо пишатись, зацікавити відвідувача заходу чи нашого глядача в онлайні шукати більше інформації про людей і події у різних джерелах, розвиваючи свій світогляд.
Тож не будемо детально розповідати про Казимира Малевича (все одно це не вийде краще, ніж у Ірини Борисівни), а запропонуємо лише передивитись відео зустрічі з нею – хтось, можливо, це зробить вперше, хтось просто нагадає собі окремі моменти, що не встиг запам’ятати під час бесіди. А потім – до пошуку нових знань, відомостей, фактів. Зокрема й на поличках нашої бібліотеки.
Залиште відгук