Продовженням циклу народознавчих заходів «Українська світлиця» в бібліотеці ім. А. Костецького для дітей
став урок українознавстваз учнями 3-А класу школи №73
«Домашні обереги».
З домашніми оберегами та історією їх виникнення діти знайомились в світлиці бібліотеки, яка з любов’ю та шаною символічно оформлена в суто народному стилі. Символи-обереги втілювались у побутових речах, їх шанували, про них складали легенди. Вишитий рушник, вишита сорочка, писанка, лялька-мотанка, віночок, калина, верба, лелека – без них важко уявити нашу Україну.
«Ці орнаменти – не просто малюнки, а таємничі знаки-символи, якими наші предки спілкувалися з природою, всесвітом», – розповідала дітям бібліотекар Оксана Олексіївна. Українські національні обереги це безцінна спадщина минулих часів. Давні слов’яни вірили, що світ населений добрими і злими духами, невидимими для людського ока. Тому й створювались спеціальні обереги, щоб захищати життя і здоров’я людей від зла. Бібліотекар зачарувала слухачів розповідями про значення народних символів в житті українців та розшифрувала учням символізм вишивки і розпису писанок.
Ми спілкувалися з дітьми, розглядали народні обереги, але вже 352 дні справжнім оберегом для всіх українців стали воїни ЗСУ. «А хто захистить їх?» – запитали діти. І ми всі спільно, з безмежним бажання миру та відчуттям глибокої поваги до захисників, зробили для них обереги-янголята, які відправляться до військових на передову, даруючи тепло дитячих рук та сердець.
Бібліотека ім. А. Костецького для дітей відкрита для спілкування, читання, творчості. Завжди раді вам!
Залиште відгук