ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Патріотична година «Великий день єднання» в бібліотеці ім. С. Васильченка для дітей /до відзначення Дня Соборності України/

20 січня в бібліотеці ім. Степана Васильченка для дітей під час патріотичної години «Великий день єднання»

говорили про історичні події та започаткування відзначення Дня Соборності України.

Також в нашій бібліотеці підготовлено та діє книжкова виставка: «Соборна мати Україна одна на всіх, як оберіг».

Україна у неділю, 22 січня 2023 року, у 105 раз відзначатиме одне з найважливіших державних свят, роль якого в історії країни важко переоцінити, – День Соборності України. Свято було офіційно засноване у 1999 році, враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) Української держави.
2011 року День Соборності об’єднали з Днем Свободи, який раніше відзначався 22 листопада, під назвою День Соборності та Свободи України. Проте у 2014 році указом президента Петра Порошенка свято було відновлено як День Соборності України.
Вперше у XX столітті українська незалежність була проголошена 22 січня 1918 року IV Універсалом Української Центральної Ради, а вже за рік (22 січня 1919 року) на Софійському майдані в Києві відбулася не менш вагома подія – об’єднання Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) в одну державу.
Важливо говорити не тільки про 24 серпня 1991 року – акт, який став логічним завершенням боротьби українців за незалежність, а й про цілу низку визначальних для державотворення історичних подій ХХ століття:

  • 22 січня 1918 року – проголошення незалежності Української Народної Республіки;
  • 22 січня 1919 року – проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки;
  • 15 березня 1939 року – проголошення незалежності Карпатської України;
  • 30 червня 1941 року – проголошення Акта відновлення української державності;
  • 16 липня 1990 року – ухвалення Декларації про державний суверенітет України;
  • 1 листопада 1918 року – день «Листопадового чину», українського повстання у Львові, за результатами якого постала Західно-Українська Народна Республіка;
  • 1 грудня 1991 року – Всеукраїнський референдум на підтвердження Акта проголошення незалежності України від 24 серпня 1991 року.

Соборність українських земель має глибоке історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну незалежну, соборну державу та є інтегральним результатом складного і довготривалого процесу її формування. В часи феодального роздроблення земель Київської Русі заклики до спільних дій окремих князів супроводжували літописний період української історії. В народній пісенній та епічній творчості сакральна Україна завжди уявлялась як єдине тіло від Сяну до Дону.

У матеріалі використані дані з сайту Українського інституту національної пам’яті, інформація з інтернет-ресурсів та фондів бібліотеки.
Також, ви можете скористатись зведеним «Електронним калогом ЦБС Шевченківського району м. Києва» , або «Електронним каталогом ЦБ ім. Т.Г.Шевченка для дітей м. Києва»

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*