ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Віртуальна виставка «Єлизавета Ярославна – королева двох держав» /до Дня Києва/

Центральна районна бібліотека ім. Євгена Плужника представляє віртуальну виставку до Дня Києва

«Єлизавета Ярославна – королева двох держав» /1000 років від дня народження/

«Із трепетної тиші, немов у синім сні, –

Чотири Ярославни в соборі на стіні.

Нечутною ходою прямують крізь віки,

Мов зграя лебедина з-за Либеді-ріки»

                                                 Олександр Левада, «Ярославни»

 

Життєпис доньок Ярослава Мудрого – ніби красива казка. «Без світлих образів доньок Ярослава Мудрого з історії княжої Русі зникає щось вагоме і прекрасне. Зникає те, що робить нашу історію людянішою. Аби цих імен в історії не було, їх належало б вигадати. Як казку…» (Наталія Крутенко, «Єлизавета Ярославна – королева двох держав»)
Анастасія, Єлизавета, Анна і «втрачена» Агата Київська – доньки Великого князя Київського Ярослава Мудрого і Інгігерди — доньки шведського короля Улофа III, королеви, завдяки яким Україна має спільну історію зі Швецією, Норвегією, Угорщиною, Францією, Англією та іншими європейськими країнами. Період правління Великого князя Ярослава був золотим для Києва й усієї Русі. Епоха Ярослава Мудрого відзначилася зміцненням авторитету Русі як сильної християнської держави, розширенням дипломатичних зв’язків із провідними державами Європи, розквітом будівництва, освіти та літописання.
Вони були доньками володаря наймогутнішої в Європі держави. До сестер посваталися чи не не найдостойніші женихи – скандинавський   лицар, угорський принц та французький король. І кожному з них, як і ведеться в казці, вінценосний батько зробив випробування, бажаючи, аби шлюбні союзи доньок були гідними його сили, багатства, мудрості…

Єлизавета Ярославна… Золотокоса красуня. Героїня однієї з найдавніших у світі пісень кохання.
Книжниця з діда-прадіда. Єлизавета  була грамотною і добре освіченою. Вона читала на кирилиці і глаголиці, прекрасно володіла кількома мовами, знала математику і богослов’я.
Перший посол Русі у Скандинавії: спочатку – королева Норвегії, потім – королева Данії…

Єлизавета Ярославна – слов’янська королева Півночі…

Ім’я королеви Елесів започатковує літопис дипломатичних відносин між Руссю і Скандинавією. Єлизавета Ярославна  – перший посол нашої землі на холодному півострові. На просторі скандинавської історії її ім’я височить самотою… А в імені цьому – північне сяйво духу і тепло слов’янської душі, символ величі Русі й мудрості князя Ярослава.

Пропонуємо ознайомитися з виданням, що є в фонді нашої бібліотеки:
Крутенко, Н. Г., Єлизавета Ярославна – королева двох держав / Наталія Григорівна Крутенко. Київ : Либідь, 2015. – 168 с. : іл.,портр.

Більше інформації з цієї тематики ви можете знайти в фонді нашої бібліотеки та скориставшись зведеним «Електронним каталогом ЦБС Шевченківського району м. Києва» , або «Електронним каталогом Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки».

#День_Києва
#День_столиці
#Київська_Русь
#Ярослав_Мудрий
#Єлизавета_Ярославна
#Бібліотека_Плужника

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*