ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

День вишиванки в бібліотеці ім. С. Васильченка для дітей

Шановні читачі! Щиро вітаємо вас з Днем вишиванки!

Сьогодні в нашій бібліотеці відбулось справжнє свято!

День вишиванки в Україні відзначають у третій четвер травня, цього року свято випало на 19 травня.
Вперше це свято відзначили у 2006 році, коли студентка Чернівецького національного університету запропонувала своїм одногрупникам прийти на заняття у вишитих сорочках. Ініціативу підтримали і викладачі, і студенти всього навчального закладу. Кілька років свято відзначалося тільки в стінах університету, а потім ця традиція поширилася і по інших містах України.
16 років тому студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк започаткувала акцію «Всесвітній день вишиванки».
Вишиванки – один з найдавніших українських атрибутів. Геродот стверджував, що вишивкою був прикрашений одяг скіфів, які довгий час проживали на території України. Археологи знайшли на Черкащині зображення чоловіків, одягнених у щось дуже схоже на український національний костюм. Знахідка датувалась 6 ст. нашої ери. Такі ж сорочки приписувались трипільцям.
Сорочка завжди вишивалась жіночими руками, а тому несла сильний емоційний заряд, символізувала добро, любов і вірність. Давнє замовляння наших предків говорило: «Якою білою є сорочка на тілі, таким щоб і чоловік до жінки був». Саме тому дівчата повинні були вишити своєму нареченому вишиванку до весілля.
До речі, про особливе значення чоловічої вишиванки, як символу кохання ходить ще одна легенда. Подейкують, що чумаки довіряли прання своєї сорочки тільки одній єдиній дівчині. Іншим до такого сакрального ритуалу заборонялось підхлодити. Так чумак підтверджував вірність своїй коханій.
Дуже багато орнаментів, що використовуються в оздобленні вишиванок, сягають своїм корінням до язичницьких часів. Наприклад, солярні знаки (або «громовий знак», «колесо Юпітера») пов’язані з язичницьким небесним божеством Родом.
Одним з найоригінальніших видів вишиванок вважають борщівську. Її особливість полягає в тому, що вона рясно розшита чорними нитками. Розповідають, що колись турки і татари знищили практично всіх місцевих чоловіків, тому жінки впродовж кількох поколінь вдягали саме такі сорочки. А у боршівському храмі знаходиться унікальна ікона, на якій зображена Марія, одягнута саме у таку вишиванку.

Вишиванка – твій унікальний код
Восьмикутна зірка – Бог, сонце, зоря, Янгол-Охоронець
Білий колір – сила, світло, Творець
Квітка – процвітання, рай, життя
Червоний колір – життя, енергія, любов
Восьмипелюсткова квітка – молодість, зоря, сонце
Синій колір – жіноче начало
Сварга, свістя – небеса, щастя, сонце у русі
Зелений колір – Святий Дух, Матінка-Природа.
Більше інформації ви можете знайти в фондах нашої бібліотеки.

Також ви можете можете скористатись зведеним «Електронним каталогом ЦБС Шевченківського району м. Києва» , або «Електронним каталогом ЦБ ім. Т.Г.Шевченка для дітей м. Києва»

Щиро радіємо такій теплій зустрічі!
Дякуємо всім присутнім за увагу та святковий настрій!
З Днем вишиванки!

 

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*